Kontaktuppgifter och tävlingar 2020 - IFK Umeå

Föreningsnummer
02325
Adress
Hyggesvägen 19
903 46 UMEÅ
Telefon
090-77 37 08 
E-post
kansliet@ifkumea.com 
Hemsida
www.ifkumea.com
Ordförande
Ulf Olofsson 
Jan Brännvall 
Kanslist
Anton Jonsson 
Matchledare
Therese Edlund 
Förbund
Västerbottens Fotbollförbund
Färger
Vit, Blå, Vit (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Blå, Vit, Blå (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta ditt distriktsfotbollförbund eller ändra i FOGIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2020
Kontaktpersoner
Tävling Namn Tel. bostad Mobil
Div 4 herrar södra (IFK Umeå/UFC Akademi 2) Gabriella Johansson 0908200365 0703622292
Div 3 damer södra Mattias Lundberg 0703364313
DM Flickor 16 grp 3 (IFK Umeå F06) Martina Bodén 0703259510
Futsal Pojkar 12 (IFK Umeå P08 Vit) Rikard Harr 090776668 0702024608
Futsal Pojkar 11 grp 1 (IFK Umeå P-09) Jan Johansson 0702772768
Pojkar Div 3 Södra Höst grp 2 (IFK Umeå P06) Annika Vikström 0705884861
Pojkar Div 4 Södra grp 2 (IFK Umeå P08 Vit Lag 1) Mats Löfström 0705587342
Pojkar Div 4 Södra Höst grp 2 (IFK Umeå P08 Vit Lag 1) Mats Löfström 0705587342
Pojkar Div 5 Södra grp 1 (IFK Umeå P08 Vit Lag 2) Mats Löfström 0705587342
Pojkar Div 5 Södra grp 3 (IFK Umeå P-08 Blå) Daniel Degerström 0705457072
Pojkar Div 5 Södra Höst grp 1 (IFK Umeå P08 Vit Lag 2) Mats Löfström 0705587342
Pojkar Div 5 Södra Höst grp 3 (IFK Umeå P-08 Blå) Daniel Degerström 0705457072
Pojkar Div 6 Södra grp 1 (IFK Umeå P-09) Josefin Brännvall 0703497791
Pojkar Div 6 Södra Höst grp 2 (IFK Umeå P-09) Josefin Brännvall 0703497791
Pojkar Div 7 Södra grp 1 (IFK Umeå P10 Vit) Ulrika Arvidsson 0708794673
Pojkar Div 7 Södra grp 1 (IFK Umeå P10 Blå) Ulrika Arvidsson 0708794673
Pojkar Div 7 Södra Höst grp 1 (IFK Umeå P10 Vit) Ulrika Arvidsson 0708794673
Pojkar Div 7 Södra Höst grp 1 (IFK Umeå P10 Blå) Ulrika Arvidsson 0708794673
Pojkar Div 8 Södra grp 3 (IFK Umeå 2) Charlotte Lewis 0727171310
Pojkar Div 8 Södra grp 4 (IFK Umeå 1) Charlotte Lewis 0727171310
Pojkar Div 8 Södra Höst grp 2 (IFK Umeå 2) Charlotte Lewis 0727171310
Pojkar Div 8 Södra Höst grp 3 (IFK Umeå 1) Charlotte Lewis 0727171310
Pojkar Div 9 Södra grp 1 (IFK Umeå 2 P12) Thomas Adolphson 0703182266
Pojkar Div 9 Södra grp 2 (IFK Umeå P12) Thomas Adolphson 0703182266
Pojkar Div 9 Södra Höst grp 1 (IFK Umeå 2 P12) Thomas Adolphson 0703182266
Pojkar Div 9 Södra Höst grp 2 (IFK Umeå P12) Thomas Adolphson 0703182266
Flickor Div 5 Södra grp 1 (IFK Umeå F-08) Josefin Brännvall 0703497791
Flickor Div 5 Södra Höst grp 1 (IFK Umeå F-08) Josefin Brännvall 0703497791
Flickor Div 6 Södra grp 2 (IFK Umeå F-09) Sara Olsson 0709923198
Flickor Div 6 Södra Höst grp 2 (IFK Umeå F-09) Sara Olsson 0709923198
Flickor Div 7 Södra grp 1 Sofia Eirell 0736318454
Flickor Div 7 Södra Höst grp 2 Sofia Eirell 0736318454
Flickor Div 8 Södra grp 1 (IFK Umeå F-11) Johan Sjöström 0722272061
Flickor Div 8 Södra Höst grp 1 (IFK Umeå F-11 vit) Johan Sjöström 0722272061
Flickor Div 8 Södra Höst grp 3 (IFK Umeå F-11 blå) Johan Sjöström 0722272061
Flickor Div 9 Södra grp 1 (IFK Umeå F12) Thomas Adolphson 0703182266
Flickor Div 9 Södra Höst grp 2 (IFK Umeå F12) Thomas Adolphson 0703182266