Kontaktuppgifter och tävlingar 2020 - Täfteå IK

Föreningsnummer
04214
Adress
Täftebölevägen 50
90788 TÄFTEÅ
Telefon
090-51246 
E-post
henrik.bergdahl@ubi.se 
Hemsida
http://www.tafteaik.nu
Matchledare
Per Staffan Norin 
Per-Olof Adolfsson 
Sara Häggström 
Fotbollsansvarig
Therese Kapstad 
Henrik Bergdahl 
Förbund
Västerbottens Fotbollförbund
Färger
Röd, Vit, röd (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Vit, Röd, vit (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta ditt distriktsfotbollförbund eller ändra i FOGIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2020
Kontaktpersoner
Tävling Namn Tel. bostad Mobil
Div 4 herrar södra (Täfteå/Sävar/Ersmark 2) Arvid Norin 0709802318
Div 2 Herrjunior södra grp 2 (Täfteå IK P 04/05) Lars Iselid 090197731 0730278302
Div 2 Damjunior grp 2 (Täfteå IK Damjun /SIK) Björn Sundblad 0705954277
Futsal Pojkar 12 (Täfteå IK P-08) Jon Vestberg 0702153374
Futsal Pojkar 11 grp 1 Henrik Bergdahl 090197899 0703538085
Futsal Pojkar 10 (Täfteå IK f 2011) Andreas Andersson 0722387134
Pojkar Div 5 Södra grp 3 (Täfteå IK P08 Vit) Jon Vestberg 0702153374
Pojkar Div 5 Södra grp 4 (Täfteå IK P08 Röd) Jon Vestberg 0702153374
Pojkar Div 5 Södra Höst grp 2 (Täfteå IK P08 Vit) Jon Vestberg 0702153374
Pojkar Div 5 Södra Höst grp 3 (Täfteå IK P08 Röd) Jon Vestberg 0702153374
Pojkar Div 6 Södra grp 1 (Täfteå IK -09 Vit) Katarina Gref 0702643379
Pojkar Div 6 Södra grp 3 (Täfteå IK -09 Röd) Katarina Gref 0702643379
Pojkar Div 6 Södra Höst grp 2 (Täfteå IK -09 Vit) Katarina Gref 0702643379
Pojkar Div 6 Södra Höst grp 4 (Täfteå IK -09 Röd) Katarina Gref 0702643379
Pojkar Div 7 Södra grp 3 (Täfteå IK P10) Henrik Eklund 0707552500
Pojkar Div 7 Södra Höst grp 2 (Täfteå IK P10 - 1) Henrik Eklund 0707552500
Pojkar Div 7 Södra Höst grp 3 (Täfteå IK Vit födda 2011) Andreas Andersson 0722387134
Pojkar Div 7 Södra Höst grp 3 (Täfteå IK P10 - 2) Henrik Eklund 0707552500
Pojkar Div 8 Södra grp 1 (Täfteå IK P11 Vit) Andreas Andersson 0722387134
Pojkar Div 8 Södra grp 4 (Täfteå IK P11 Röd) Andreas Andersson 0722387134
Pojkar Div 8 Södra Höst grp 3 (Täfteå IK P11 Röd) Andreas Andersson 0722387134
Pojkar Div 9 Södra grp 1 (Täfteå IK P12 röd) Mikael Olofsson 0730309778
Pojkar Div 9 Södra grp 3 (Täfteå IK P12 Vit) Mikael Olofsson 0730309778
Pojkar Div 9 Södra Höst grp 1 (Täfteå IK P12 röd) Mikael Olofsson 0730309778
Pojkar Div 9 Södra Höst grp 3 (Täfteå IK P12 Vit) Mikael Olofsson 0730309778
Flickor Div 5 Södra grp 2 (Täfteå IK F07/08) Viktoria Ersson 0702992799
Flickor Div 5 Södra Höst grp 1 (Täfteå IK F07/08) Viktoria Ersson 0702992799
Flickor Div 6 Södra grp 1 (Täfteå IK F-09) Veronica Sjödin 0702293063
Flickor Div 6 Södra Höst grp 1 (Täfteå IK F-09) Veronica Sjödin 0702293063
Flickor Div 7 Södra grp 1 (Täfteå IK F10) Henrik Antti 0722084081
Flickor Div 7 Södra Höst grp 1 (Täfteå IK F10) Henrik Antti 0722084081
Flickor Div 8 Södra grp 1 (Täfteå IK F11) Helena Grundberg 0706846727
Flickor Div 8 Södra Höst grp 1 (Täfteå IK F11) Helena Grundberg 0706846727
Flickor Div 9 Södra grp 2 (Täfteå IK F-12) Sofia Ahlehjelm
Flickor Div 9 Södra Höst grp 1 (Täfteå IK F-12) Sofia Ahlehjelm