Vildmannavallen IP (anläggning)

Zon
SÖDRA
Kommun
Umeå
Plantyp
11 mot 11 
Underlag
Konstgräs 
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps

Vildmannavallen IP

63.83600, 20.26600
 
Planer
Plannr Plantyp Underlag Belysning
1 11 mot 11 Naturgräs Ja (100 lux)
2 11 mot 11 Konstgräs Ja (100 lux)
Kommande matcher på hela anläggningen
Datum Tävling Match Plan
Röd text
= Ändrad matchtid
Maj
2019-05-25 14:00 Div 2 Norrland, herrar IFK Umeå - Piteå IF FF Vildmannavallen IP
2019-05-26 Div 3 damer södra IFK Umeå - Ospecificerat lag (10) Vildmannavallen IP
2019-05-26 10:30 Flickor Div 4 Södra grp 2 IFK Umeå F06 - Tegsödra Umeå IF F-06 Blå Vildmannavallen IP
2019-05-26 12:30 Pojkar Div 4 Södra grp 2 IFK Umeå 06 Blå - Ersmarks IK P07 Röd Vildmannavallen IP
2019-05-26 15:20 Flickor Div 3 Södra grp 1 IFK Umeå F-05 - Gimonäs Umeå IF F14 Diamanterna Vildmannavallen IP
2019-05-26 17:00 Pojkar Div 7 Södra grp 1 IFK Umeå P-09 - Sandåkerns SK P09 Vit Vildmannavallen IP
2019-05-26 18:30 Flickor Div 6 Södra grp 2 IFK Umeå F-07/08 - Obbola IK F07/08 Vildmannavallen IP
2019-05-30 14:00 Div 3 damer södra IFK Umeå - Mariehem SK Vildmannavallen IP
Juni
2019-06-01 10:00 Pojkar Div 6 Södra grp 1 IFK Umeå P08 Vit - Gimonäs Umeå IF P11 SÅ vit Vildmannavallen IP
2019-06-01 11:30 Pojkar Div 4 Södra grp 3 IFK Umeå p06 vit - Tegsödra Umeå IF P-06 Blå Vildmannavallen IP
2019-06-01 13:40 Div 2 Herrjunior södra IFK Umeå /Ersmark - Gimonäs Umeå IF P04 Vildmannavallen IP
2019-06-02 Pojkar Div 9 Södra S-drag B Robertsfors IK MIX-11A - IFK Umeå Vildmannavallen IP
2019-06-02 Pojkar Div 9 Södra S-drag B Robertsfors IK MIX-11B - Tegsödra Umeå IF P11 Blå lag 1 Vildmannavallen IP
2019-06-02 Pojkar Div 9 Södra S-drag B Robertsfors IK MIX-11A - Tegsödra Umeå IF P11 Blå lag 1 Vildmannavallen IP
2019-06-02 09:00 Pojkar Div 9 Södra S-drag B IFK Umeå - Robertsfors IK MIX-11B Vildmannavallen IP
2019-06-02 10:00 Pojkar Div 9 Södra S-drag B Tegsödra Umeå IF P11 Blå lag 2 - Robertsfors IK MIX-11A Vildmannavallen IP
2019-06-02 10:00 Pojkar Div 5 Södra grp 2 IFK Umeå P08 Vit - Mariehem SK (P07) Grön Vildmannavallen IP
2019-06-02 11:00 Pojkar Div 9 Södra S-drag B Tegsödra Umeå IF P11 Blå lag 2 - IFK Umeå Vildmannavallen IP
2019-06-02 14:00 Pojkar Div 3 Södra grp 1 IFK Umeå P-05 1 - TSU/TSK P-05 Vildmannavallen IP
2019-06-02 15:40 Div 2 Herrjunior södra Ersmarks IK /IFK Umeå - Vindelns IF P02-04 Vildmannavallen IP
2019-06-02 18:00 Div 4 södra herrar IFK Umeå 2 - Sörfors IF/UFC A 2 Vildmannavallen IP
2019-06-03 19:00 Div 2 Norrland, herrar IFK Umeå - Umeå FC Akademi Vildmannavallen IP
2019-06-06 09:30 Pojkar Div 7 Södra grp 1 IFK Umeå P-09 - Tegsödra Umeå IF P-09 Blå lag 1 Vildmannavallen IP
2019-06-06 14:10 Div 2 Herrjunior södra IFK Umeå /Ersmark - Dorotea IF/IFK Kyrktåsjö Vildmannavallen IP
2019-06-06 16:20 Flickor Div 3 Södra grp 1 IFK Umeå F-05 - Spöland Vännäs IF F Ungdom Vildmannavallen IP
2019-06-07 17:30 Flickor Div 4 Södra grp 2 IFK Umeå F06 - Sävar IK F06 Vildmannavallen IP
2019-06-08 12:00 Pojkar Div 3 Södra grp 2 IFK Umeå P-05 2 - Sandåkerns SK P05 Vit Vildmannavallen IP
2019-06-08 14:00 Pojkar Div 4 Södra grp 2 IFK Umeå 06 Blå - Täfteå IK Vildmannavallen IP
2019-06-09 13:30 Pojkar Div 4 Södra grp 3 IFK Umeå p06 vit - Umedalens IF P06 Gul Vildmannavallen IP
2019-06-09 17:50 Flickor Div 3 Södra grp 1 IFK Umeå F-05 - Tegsödra Umeå IF F05 Blå Vildmannavallen IP
2019-06-10 17:30 Pojkar Div 5 Södra grp 2 IFK Umeå P08 Vit - Gimonäs Umeå IF P12 Tomtebo vit Vildmannavallen IP
2019-06-10 19:30 Div 4 södra herrar IFK Umeå 2 - Stöcke IF Vildmannavallen IP
2019-06-15 11:00 Pojkar Div 3 Södra grp 1 IFK Umeå P-05 1 - Täfteå IK Sävar P 04/05 Vildmannavallen IP
2019-06-15 14:00 Div 2 Norrland, herrar IFK Umeå - IFK Timrå Vildmannavallen IP
2019-06-15 16:15 Div 2 Herrjunior södra IFK Umeå /Ersmark - Umedalens IF 1 Vildmannavallen IP
2019-06-16 10:30 Flickor Div 4 Södra grp 2 IFK Umeå F06 - Sandåkerns SK F07 Röd Vildmannavallen IP
2019-06-16 15:00 Div 3 damer södra IFK Umeå - Umeå Södra DFF Vildmannavallen IP
2019-06-23 Flickor Div 3 Södra grp 1 IFK Umeå F-05 - Ospecificerat lag (8) Vildmannavallen IP
2019-06-23 10:00 Pojkar Div 5 Södra grp 2 IFK Umeå P08 Vit - Sandåkerns SK P07 Vit Vildmannavallen IP
2019-06-23 12:00 Pojkar Div 3 Södra grp 2 IFK Umeå P-05 2 - Mariehem SK (P06) Vildmannavallen IP
2019-06-23 13:30 Pojkar Div 6 Södra grp 1 IFK Umeå P08 Vit - Lycksele IF 08 Vildmannavallen IP
2019-06-23 16:00 Pojkar Div 7 Södra grp 1 IFK Umeå P-09 - Vindelns IF Vildmannavallen IP
2019-06-23 18:00 Pojkar Div 4 Södra grp 3 IFK Umeå p06 vit - Hörnefors IF P 06 Vildmannavallen IP
2019-06-23 18:00 Div 4 södra herrar IFK Umeå 2 - Sörmjöle IK Vildmannavallen IP
2019-06-24 18:30 Pojkar Div 4 Södra grp 2 IFK Umeå 06 Blå - Sandviks IK 06 Gul Vildmannavallen IP
2019-06-30 Pojkar Div 4 Södra grp 3 IFK Umeå p06 vit - Ospecificerat lag (10) Vildmannavallen IP
2019-06-30 Flickor Div 8 Södra S-drag B IFK Umeå - Tegsödra Umeå IF F10 Vit 2 Vildmannavallen IP
2019-06-30 Flickor Div 8 Södra S-drag B Umedalens IF F10 - Robertsfors IK F-10 Vildmannavallen IP
2019-06-30 Flickor Div 8 Södra S-drag B Tegsödra Umeå IF F10 Vit 1 - IFK Umeå Vildmannavallen IP
2019-06-30 Flickor Div 8 Södra S-drag B Tegsödra Umeå IF F10 Vit 2 - Umedalens IF F10 Vildmannavallen IP
2019-06-30 Flickor Div 8 Södra S-drag B Robertsfors IK F-10 - Tegsödra Umeå IF F10 Vit 1 Vildmannavallen IP
2019-06-30 15:00 Div 3 damer södra IFK Umeå - Dorotea IF/VIK/ÅIK Vildmannavallen IP
Juli
2019-07-04 19:00 Div 2 Norrland, herrar IFK Umeå - Skellefteå FF Vildmannavallen IP
2019-07-28 17:00 Div 4 södra herrar IFK Umeå 2 - Umedalens IF Vildmannavallen IP
2019-07-28 19:30 DM Damer Slutspel IFK Umeå - Umedalens IF Vildmannavallen IP
Augusti
2019-08-04 16:00 SM F17 Norra Norrland Umeå IK FF - Piteå IF FF (2) Vildmannavallen IP
2019-08-05 19:30 Div 2 Norrland, herrar IFK Umeå - Friska Viljor FC Vildmannavallen IP
2019-08-10 14:15 Div 2 Herrjunior södra IFK Umeå /Ersmark - TSK/TSU P-15 Vildmannavallen IP
2019-08-11 15:00 Div 3 damer södra IFK Umeå - Ersboda SK Vildmannavallen IP
2019-08-14 18:30 Div 2 Herrjunior södra IFK Umeå /Ersmark - Vindelns IF P02-04 Vildmannavallen IP
2019-08-14 19:30 Div 4 södra herrar IFK Umeå 2 - Röbäcks IF Vildmannavallen IP
2019-08-17 14:00 Div 2 Norrland, herrar IFK Umeå - IFK Luleå Vildmannavallen IP
2019-08-25 14:30 Div 3 damer södra IFK Umeå - Ersmark IK Vildmannavallen IP
2019-08-25 17:00 Div 4 södra herrar IFK Umeå 2 - Sandåkernkamraternas IF Vildmannavallen IP
2019-08-31 15:00 Div 2 Norrland, herrar IFK Umeå - IFK Östersund Vildmannavallen IP
September
2019-09-01 15:00 Div 3 damer södra IFK Umeå - Sävar IK/Täfteå Vildmannavallen IP
2019-09-08 17:00 Div 4 södra herrar IFK Umeå 2 - Sandviks IK 2 Vildmannavallen IP
2019-09-14 14:10 Div 2 Herrjunior södra IFK Umeå /Ersmark - Mariehem SK P04 Vildmannavallen IP
2019-09-15 17:00 Div 4 södra herrar IFK Umeå 2 - Tegs SK Fotboll Vildmannavallen IP
2019-09-21 14:00 Div 2 Norrland, herrar IFK Umeå - Täfteå IK Vildmannavallen IP
2019-09-21 16:30 Div 3 damer södra IFK Umeå - Umedalens IF /Sandåkerns SK 3 Vildmannavallen IP
2019-09-28 14:00 Div 2 Norrland, herrar IFK Umeå - Gottne IF Vildmannavallen IP
2019-09-29 14:00 Div 4 södra herrar IFK Umeå 2 - Sävarådalen 2 Vildmannavallen IP
2019-09-29 16:10 Div 2 Herrjunior södra IFK Umeå /Ersmark - Ersmarks IK /IFK Umeå Vildmannavallen IP
Oktober
2019-10-13 14:00 Div 2 Norrland, herrar IFK Umeå - Sandviks IK Vildmannavallen IP