Vildmannavallen IP (plan 22)

Anläggning
Vildmannavallen IP
Zon
SÖDRA
Kommun
Umeå
Plantyp
7 mot 7 
Underlag
Konstgräs 
Belysning
Ja (100 lux)
Storlek
65x53 m
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps

Vildmannavallen IP

63.83600, 20.26600
 
Kommande matcher på hela anläggningen
Datum Tävling Match Plan
Röd text
= Ändrad matchtid
Juli
2019-07-28 17:00 Div 4 södra herrar IFK Umeå 2 - Umedalens IF Vildmannavallen IP
2019-07-28 19:30 DM Damer Slutspel IFK Umeå - Umedalens IF Vildmannavallen IP
Augusti
2019-08-04 Pojkar Div 6 Södra Höst grp 2 IFK Umeå P-08 Blå - Mariehem SK (P08) Vildmannavallen IP
2019-08-04 Pojkar Div 5 Södra höst grp 2 IFK Umeå P08 Vit - Mariehem SK (P07) Grön Vildmannavallen IP
2019-08-04 11:45 P17 Allsvenskan Norra Nedflyttningsserie Umeå FC Akademi - FC Djursholm Vildmannavallen IP
2019-08-04 16:00 SM F17 Norra Norrland Umeå IK FF - Piteå IF FF (2) Vildmannavallen IP
2019-08-05 19:30 Div 2 Norrland, herrar IFK Umeå - Friska Viljor FC Vildmannavallen IP
2019-08-09 19:00 Div 2 Norrland, herrar Umeå FC Akademi - Sandviks IK Vildmannavallen IP
2019-08-10 10:30 Flickor Div 4 Södra höst grp 2 IFK Umeå F06 - Tegsödra Umeå IF F-06 Blå Vildmannavallen IP
2019-08-10 14:15 Div 2 Herrjunior södra IFK Umeå /Ersmark - TSK/TSU P-15 Vildmannavallen IP
2019-08-11 Flickor Div 6 Södra höst grp 1 IFK Umeå F-07/08 - Umedalens IF F08 Vildmannavallen IP
2019-08-11 Pojkar Div 6 Södra Höst grp 1 IFK Umeå P08 Vit - Gimonäs Umeå IF P11 SÅ svart Vildmannavallen IP
2019-08-11 Pojkar Div 7 Södra Höst grp 1 IFK Umeå P-09 - Tegsödra Umeå IF P09 Vit Vildmannavallen IP
2019-08-11 10:15 Flickor Div 7 Södra höst grp 1 IFK Umeå flickor -09 - HTF f-09 Vildmannavallen IP
2019-08-11 11:30 Pojkar Div 3 Södra höst grp 2 IFK Umeå P-05 2 - Sävar IK P-05 Vildmannavallen IP
2019-08-11 15:00 Div 3 damer södra IFK Umeå - Ersboda SK Vildmannavallen IP
2019-08-11 18:15 Flickor Div 3 Södra höst grp 1 IFK Umeå F-05 - Umedalens IF F05 Vildmannavallen IP
2019-08-14 18:30 Div 2 Herrjunior södra IFK Umeå /Ersmark - Vindelns IF P02-04 Vildmannavallen IP
2019-08-14 19:30 Div 4 södra herrar IFK Umeå 2 - Röbäcks IF Vildmannavallen IP
2019-08-17 14:00 Div 2 Norrland, herrar IFK Umeå - IFK Luleå Vildmannavallen IP
2019-08-18 Pojkar Div 6 Södra Höst grp 2 IFK Umeå P-08 Blå - HTF P08 Vildmannavallen IP
2019-08-18 Pojkar Div 4 Södra höst grp 3 IFK Umeå p06 vit - Sörfors IF p-06 Vildmannavallen IP
2019-08-18 Pojkar Div 9 Södra Höst S-drag B Hörnefors IF P 11 - IFK Umeå lag 1 Vildmannavallen IP
2019-08-18 Pojkar Div 9 Södra Höst S-drag B Mariehem SK (P11) Grön1 - IFK Umeå lag 2 Vildmannavallen IP
2019-08-18 Pojkar Div 9 Södra Höst S-drag B Mariehem SK (P11) Grön2 - Hörnefors IF P 11 Vildmannavallen IP
2019-08-18 09:30 Pojkar Div 9 Södra Höst S-drag B IFK Umeå lag 2 - Mariehem SK (P11) Grön2 Vildmannavallen IP
2019-08-18 11:30 Pojkar Div 9 Södra Höst S-drag B IFK Umeå lag 1 - Mariehem SK (P11) Grön1 Vildmannavallen IP
2019-08-24 10:30 Pojkar Div 3 Södra höst grp 2 IFK Umeå P-05 2 - Sandviks IK P04/05 1 Vildmannavallen IP
2019-08-24 12:15 Flickor Div 3 Södra höst grp 1 IFK Umeå F-05 - Ersmarks IK F05 Vildmannavallen IP
2019-08-25 Pojkar Div 7 Södra Höst grp 1 IFK Umeå P-09 - Umedalens IF P09 svart Vildmannavallen IP
2019-08-25 Pojkar Div 5 Södra höst grp 2 IFK Umeå P08 Vit - Täfteå IK P07 Vildmannavallen IP
2019-08-25 Pojkar Div 6 Södra Höst grp 1 IFK Umeå P08 Vit - Gimonäs Umeå IF P11 Tomtebo B/C svart Vildmannavallen IP
2019-08-25 10:30 Flickor Div 4 Södra höst grp 2 IFK Umeå F06 - Spöland Vännäs IF F06 Vildmannavallen IP
2019-08-25 14:30 Div 3 damer södra IFK Umeå - Ersmark IK Vildmannavallen IP
2019-08-25 17:00 Div 4 södra herrar IFK Umeå 2 - Sandåkernkamraternas IF Vildmannavallen IP
2019-08-25 19:00 Pojkar Div 3 Södra höst grp 1 IFK Umeå P-05 1 - Obbola IK P04/05/06 Vildmannavallen IP
2019-08-31 09:00 Pojkar Div 8 Södra Höst S-drag A IFK Umeå blå - Umedalens IF P10 Svart Vildmannavallen IP
2019-08-31 09:00 Pojkar Div 8 Södra Höst S-drag A IFK Umeå vit - Umedalens IF P10 Gul Vildmannavallen IP
2019-08-31 09:30 Pojkar Div 9 Södra Höst S-drag B IFK Umeå lag 2 - Gimonäs Umeå IF P8 Tomtebogård vit Vildmannavallen IP
2019-08-31 09:30 Pojkar Div 9 Södra Höst S-drag B IFK Umeå lag 1 - Gimonäs Umeå IF P8 Tomtebogård svart Vildmannavallen IP
2019-08-31 11:00 Pojkar Div 8 Södra Höst S-drag A Umedalens IF P10 Svart - Sörfors IF P10 Vildmannavallen IP
2019-08-31 11:00 Pojkar Div 8 Södra Höst S-drag A Umedalens IF P10 Gul - IFK Umeå blå Vildmannavallen IP
2019-08-31 15:00 Div 2 Norrland, herrar IFK Umeå - IFK Östersund Vildmannavallen IP
September
2019-09-01 Pojkar Div 6 Södra Höst grp 2 IFK Umeå P-08 Blå - Täfteå IK P08 Röd Vildmannavallen IP
2019-09-01 Pojkar Div 4 Södra höst grp 3 IFK Umeå p06 vit - Tegsödra Umeå IF P-07 blå Vildmannavallen IP
2019-09-01 Pojkar Div 9 Södra Höst S-drag B Gimonäs Umeå IF P8 Tomtebogård svart - HTF P-11 Vildmannavallen IP
2019-09-01 Pojkar Div 9 Södra Höst S-drag B Gimonäs Umeå IF P8 Tomtebogård vit - IFK Umeå lag 1 Vildmannavallen IP
2019-09-01 Pojkar Div 9 Södra Höst S-drag B HTF P-11 - IFK Umeå lag 2 Vildmannavallen IP
2019-09-01 Pojkar Div 8 Södra Höst S-drag A Sörfors IF P10 - HTF P-10 Vildmannavallen IP
2019-09-01 Pojkar Div 8 Södra Höst S-drag A HTF P-10 - IFK Umeå vit Vildmannavallen IP
2019-09-01 10:15 Flickor Div 7 Södra höst grp 1 IFK Umeå flickor -09 - Betsele IF Flickor 09 Vildmannavallen IP
2019-09-01 15:00 Div 3 damer södra IFK Umeå - Sävar IK/Täfteå Vildmannavallen IP
2019-09-07 09:00 Pojkar Div 8 Södra Höst S-drag A IFK Umeå vit - Sandviks IK P10 svart SIK 2 Vildmannavallen IP
2019-09-07 09:00 Pojkar Div 8 Södra Höst S-drag A IFK Umeå blå - Sandviks IK p10 vit SIK 1 Vildmannavallen IP
2019-09-07 12:30 Flickor Div 4 Södra höst grp 2 IFK Umeå F06 - Sandåkerns SK F06/07 Vildmannavallen IP
2019-09-07 14:00 Pojkar Div 3 Södra höst grp 2 IFK Umeå P-05 2 - Hörnsjö IF P05 Vildmannavallen IP
2019-09-08 Pojkar Div 5 Södra höst grp 2 IFK Umeå P08 Vit - Sandviks IK P07 Lag 1 Vildmannavallen IP
2019-09-08 Pojkar Div 6 Södra Höst grp 1 IFK Umeå P08 Vit - Gimonäs Umeå IF P11 SÅ vit Vildmannavallen IP
2019-09-08 Flickor Div 9 Södra Höst S-drag A IFK Umeå 1 - Gimonäs Umeå IF F8 IT vit Vildmannavallen IP
2019-09-08 Flickor Div 9 Södra Höst S-drag A Mariehem SK (F11) - Ersmarks IK F11 Vildmannavallen IP
2019-09-08 Flickor Div 9 Södra Höst S-drag A Gimonäs Umeå IF F8 IT svart - IFK Umeå 1 Vildmannavallen IP
2019-09-08 Flickor Div 9 Södra Höst S-drag A Gimonäs Umeå IF F8 IT vit - Mariehem SK (F11) Vildmannavallen IP
2019-09-08 Flickor Div 9 Södra Höst S-drag A Ersmarks IK F11 - Gimonäs Umeå IF F8 IT svart Vildmannavallen IP
2019-09-08 11:15 Flickor Div 3 Södra höst grp 1 IFK Umeå F-05 - Sävar IK F05 Vildmannavallen IP
2019-09-08 17:00 Div 4 södra herrar IFK Umeå 2 - Sandviks IK 2 Vildmannavallen IP
2019-09-08 19:00 Pojkar Div 3 Södra höst grp 1 IFK Umeå P-05 1 - Gimonäs Umeå IF P14 Tomtebo United Vildmannavallen IP
2019-09-14 11:00 P17 Allsvenskan Norra Nedflyttningsserie Umeå FC Akademi - Skiljebo SK Vildmannavallen IP
2019-09-14 14:10 Div 2 Herrjunior södra IFK Umeå /Ersmark - Mariehem SK P04 Vildmannavallen IP
2019-09-15 Flickor Div 4 Södra höst grp 2 IFK Umeå F06 - Gimonäs Umeå IF F13 vit Vildmannavallen IP
2019-09-15 Flickor Div 6 Södra höst grp 1 IFK Umeå F-07/08 - Tegsödra Umeå IF F-08 1 Vildmannavallen IP
2019-09-15 Pojkar Div 4 Södra höst grp 3 IFK Umeå p06 vit - Gimonäs Umeå IF P13 Vit Vildmannavallen IP
2019-09-15 Pojkar Div 6 Södra Höst grp 2 IFK Umeå P-08 Blå - Ospecificerat lag (18) Vildmannavallen IP
2019-09-15 Flickor Div 8 Södra Höst S-drag B IFK Umeå - Sävar IK F10 Röd Vildmannavallen IP
2019-09-15 Pojkar Div 7 Södra Höst grp 1 IFK Umeå P-09 - Ersboda SK P09 Vildmannavallen IP
2019-09-15 Flickor Div 8 Södra Höst S-drag B HTF F-10 - Spöland Vännäs IF F10 Vildmannavallen IP
2019-09-15 Flickor Div 8 Södra Höst S-drag B Sävar IK F10 Vit - IFK Umeå Vildmannavallen IP
2019-09-15 Flickor Div 8 Södra Höst S-drag B Sävar IK F10 Röd - HTF F-10 Vildmannavallen IP
2019-09-15 Flickor Div 8 Södra Höst S-drag B Spöland Vännäs IF F10 - Sävar IK F10 Vit Vildmannavallen IP
2019-09-15 Pojkar Div 8 Södra Höst S-drag A Sandviks IK P10 svart SIK 2 - Sörfors IF P10 Vildmannavallen IP
2019-09-15 Pojkar Div 8 Södra Höst S-drag A Sandviks IK p10 vit SIK 1 - IFK Umeå vit Vildmannavallen IP
2019-09-15 10:15 Flickor Div 7 Södra höst grp 1 IFK Umeå flickor -09 - Spöland Vännäs IF F09 Vildmannavallen IP
2019-09-15 11:00 Pojkar Div 8 Södra Höst S-drag A Sörfors IF P10 - IFK Umeå blå Vildmannavallen IP
2019-09-15 17:00 Div 4 södra herrar IFK Umeå 2 - Tegs SK Fotboll Vildmannavallen IP
2019-09-21 09:00 Pojkar Div 3 Södra höst grp 2 IFK Umeå P-05 2 - Sandåkerns SK P05 Vit Vildmannavallen IP
2019-09-21 14:00 Div 2 Norrland, herrar IFK Umeå - Täfteå IK Vildmannavallen IP
2019-09-21 16:30 Div 3 damer södra IFK Umeå - Umedalens IF /Sandåkerns SK 3 Vildmannavallen IP
2019-09-22 Flickor Div 6 Södra höst grp 1 IFK Umeå F-07/08 - Mariehem SK (F08) Vildmannavallen IP
2019-09-22 Pojkar Div 5 Södra höst grp 2 IFK Umeå P08 Vit - Mariehem SK (P07) Svart Vildmannavallen IP
2019-09-22 Pojkar Div 6 Södra Höst grp 2 IFK Umeå P-08 Blå - Röbäcks IF P08 Vildmannavallen IP
2019-09-22 14:00 Pojkar Div 3 Södra höst grp 1 IFK Umeå P-05 1 - Sandviks IK P04/05 2 Vildmannavallen IP
2019-09-28 14:00 Div 2 Norrland, herrar IFK Umeå - Gottne IF Vildmannavallen IP
2019-09-29 14:00 Div 4 södra herrar IFK Umeå 2 - Sävarådalen 2 Vildmannavallen IP
2019-09-29 16:10 Div 2 Herrjunior södra IFK Umeå /Ersmark - Ersmarks IK /IFK Umeå Vildmannavallen IP
Oktober
2019-10-13 14:00 Div 2 Norrland, herrar IFK Umeå - Sandviks IK Vildmannavallen IP