Ruddalen 12 konstgräs (plan 12)

Anläggning
Ruddalen
Zon
Väster
Kommun
Göteborg
Plantyp
7 mot 7 
Underlag
Konstgräs 
Belysning
Okänd
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps

Ruddalen 12 konstgräs

57.66548, 11.90875
 
Kommande matcher på hela anläggningen
Datum Tävling Match Plan
Röd text
= Ändrad matchtid
Januari
2020-01-25 14:00 Träningsmatcher Ungdomar Vår Göteborg IFK Göteborg (P06) - Bröndby IF (P06) Ruddalen 1 Konstgräs
2020-01-25 15:20 Träningsmatcher Ungdomar Vår Göteborg IFK Göteborg (P03) - Bröndby IF (P03) Ruddalen 1 Konstgräs
2020-01-26 14:30 Träningsmatcher Ungdomar Vår Göteborg Athletic FC Göteborg (P05) - IF Elfsborg (P05) Ruddalen 1 Konstgräs
2020-01-29 20:00 Ligacupen P19 B7 Utsiktens BK (P19) - Ängelholms FF (P19) Ruddalen 1 Konstgräs
2020-01-31 19:00 Träningsmatcher Juniorer Göteborg Västra Frölunda IF (HJ) - Älvsborg FF (HJ) Ruddalen 1 Konstgräs
Februari
2020-02-02 14:00 Träningsmatcher med AD Göteborg Vår Utsiktens BK (U19) - Älvsborg FF (U18) Ruddalen 1 Konstgräs
2020-02-06 20:00 Träningsmatcher Seniorer Göteborg Vår IF Väster (D4H) - Önnereds IK (D5H) Ruddalen 2 Konstgräs
2020-02-08 12:00 Träningsmatcher Ettan 2020 Utsiktens BK - Qviding FIF Ruddalen 1 Konstgräs
2020-02-08 14:30 Träningsmatcher Seniorer Göteborg Vår Assyriska BK (D2H) - Angered BK (D3H) Ruddalen 1 Konstgräs
2020-02-09 13:00 Träningsmatcher med AD Göteborg Vår Västra Frölunda IF (D2H) - IFK Uddevalla (D3H) Ruddalen 1 Konstgräs
2020-02-09 16:00 Ligacupen P17 A3 Utsiktens BK (P17) - GAIS (P17) Ruddalen 1 Konstgräs
2020-02-11 16:30 Träningsmatcher Ettan 2020 Utsiktens BK - Örgryte IS FF Ruddalen 1 Konstgräs
2020-02-13 20:15 Träningsmatcher Seniorer Göteborg Vår SK Argo (D6H) - Götaholms BK (D5H) Ruddalen 2 Konstgräs
2020-02-15 12:00 Träningsmatcher med AD Göteborg Vår Utsiktens BK (D1H) - Lindome GIF (D1H) Ruddalen 1 Konstgräs
2020-02-15 14:30 Träningsmatcher Seniorer Göteborg Vår Assyriska BK (D2H) - Qviding FIF (D1H) Ruddalen 1 Konstgräs
2020-02-16 13:00 Träningsmatcher med AD Göteborg Vår Västra Frölunda IF (D2H) - Angered BK (D3H) Ruddalen 1 Konstgräs
2020-02-18 18:30 Västra Cupen Grupp B Slottsskogen/Godhem IF - Tynnered FC Ruddalen 2 Konstgräs
2020-02-18 20:00 Västra Cupen Grupp A Västra Frölunda IF - Askims IK Ruddalen 2 Konstgräs
2020-02-22 11:30 Västra Cupen Grupp C Utsiktens BK - Hovås Billdal IF Ruddalen 2 Konstgräs
2020-02-22 13:00 Västra Cupen Grupp B Slottsskogen/Godhem IF - Donsö IS Ruddalen 2 Konstgräs
2020-02-23 13:00 Ligacupen P19 B7 Utsiktens BK (P19) - Eskilsminne IF (P19) Ruddalen 1 Konstgräs
2020-02-23 16:00 Ligacupen P17 A3 Utsiktens BK (P17) - IF Elfsborg (P17) Ruddalen 1 Konstgräs
2020-02-25 18:30 Västra Cupen Grupp D Assyriska BK - Sandarna BK Ruddalen 2 Konstgräs
2020-02-25 20:00 Västra Cupen Grupp F Pushers BK - Hönö IS Ruddalen 2 Konstgräs
2020-02-26 18:30 Västra Cupen Grupp A Västra Frölunda IF - Öckerö IF Ruddalen 2 Konstgräs
2020-02-26 20:00 Västra Cupen Grupp C Hovås Billdal IF - SK Argo Ruddalen 2 Konstgräs
2020-02-29 12:00 Träningsmatcher Ettan 2020 Utsiktens BK - Västra Frölunda IF Ruddalen 1 Konstgräs
Mars
2020-03-01 13:30 Träningsmatcher Seniorer Göteborg Vår Göteborgs FF (D1D) - Trollhättans FK (D1D) Ruddalen 2 Konstgräs
2020-03-05 20:15 Träningsmatcher Seniorer Göteborg Vår SK Argo (D6H) - BK Skottfint (D6H) Ruddalen 2 Konstgräs
2020-03-07 12:00 Träningsmatcher Seniorer Göteborg Vår Assyriska BK (D2H) - Stenungsunds IF (D2H) Ruddalen 1 Konstgräs
2020-03-07 14:30 Träningsmatcher Ettan 2020 Utsiktens BK - Husqvarna FF Ruddalen 1 Konstgräs
2020-03-11 20:15 Träningsmatcher Seniorer Göteborg Vår SK Argo (D6H) - Gamlestaden FF (D6H) Ruddalen 2 Konstgräs
2020-03-12 18:00 Västra Cupen Slutspel Vinnare i match 060997001 - Vinnare i match 060997002 Ruddalen 2 Konstgräs
2020-03-12 20:00 Västra Cupen Slutspel Vinnare i match 060997003 - Vinnare i match 060997004 Ruddalen 2 Konstgräs
2020-03-15 18:00 Träningsmatcher Seniorer Göteborg Vår IF Väster (D4H) - Hönö IS (D6H) Ruddalen 1 Konstgräs
2020-03-18 19:00 Västra Cupen Slutspel Vinnare i match 060997005 - Vinnare i match 060997006 Ruddalen 1 Konstgräs
2020-03-21 14:00 Träningsmatcher med AD Göteborg Vår Västra Frölunda IF (D2H) - IFK Fjärås (D3H) Ruddalen 1 Konstgräs
2020-03-22 13:00 Träningsmatcher Ungdomar Vår Göteborg Utsiktens BK /Näsets SK (P03) - Lerkils IF (P03) Ruddalen 1 Konstgräs
2020-03-26 20:00 Träningsmatcher Seniorer Göteborg Vår IF Väster (D4H) - IK Virgo (D4H) Ruddalen 1 Konstgräs
2020-03-28 12:00 Träningsmatcher Ettan 2020 Utsiktens BK - Assyriska BK Ruddalen 1 Konstgräs
April
2020-04-04 13:00 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Västra Frölunda IF - IFK Malmö FK Ruddalen 1 Konstgräs
2020-04-09 19:30 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Assyriska BK - Ullareds IK Ruddalen 1 Konstgräs
2020-04-10 15:00 Ettan Södra 2020 Utsiktens BK - FK Karlskrona Ruddalen 1 Konstgräs
2020-04-18 13:00 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Västra Frölunda IF - Ängelholms FF Ruddalen 1 Konstgräs
2020-04-24 19:00 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Assyriska BK - IS Halmia Ruddalen 1 Konstgräs
2020-04-25 13:00 Ettan Södra 2020 Utsiktens BK - Qviding FIF Ruddalen 1 Konstgräs
Maj
2020-05-02 13:00 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Västra Frölunda IF - Assyriska BK Ruddalen 1 Konstgräs
2020-05-09 13:00 Ettan Södra 2020 Utsiktens BK - Lindome GIF Ruddalen 1 Konstgräs
2020-05-09 16:00 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Assyriska BK - KSF Prespa Birlik Ruddalen 1 Konstgräs
2020-05-16 13:00 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Västra Frölunda IF - BK Olympic Ruddalen 1 Konstgräs
2020-05-21 14:00 Ettan Södra 2020 Utsiktens BK - Tvååkers IF Ruddalen 1 Konstgräs
2020-05-22 19:30 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Assyriska BK - Onsala BK Ruddalen 1 Konstgräs
2020-05-30 13:00 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Assyriska BK - IFK Malmö FK Ruddalen 1 Konstgräs
2020-05-30 16:00 Ettan Södra 2020 Utsiktens BK - Eskilsminne IF Ruddalen 1 Konstgräs
2020-05-31 13:00 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Västra Frölunda IF - Eslövs BK Ruddalen 1 Konstgräs
Juni
2020-06-06 16:00 Ettan Södra 2020 Utsiktens BK - Motala AIF FK Ruddalen 1 Konstgräs
2020-06-13 13:00 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Assyriska BK - BK Olympic Ruddalen 1 Konstgräs
2020-06-13 16:00 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Västra Frölunda IF - Ullareds IK Ruddalen 1 Konstgräs
2020-06-17 19:00 Ettan Södra 2020 Utsiktens BK - Torns IF Ruddalen 1 Konstgräs
2020-06-27 13:00 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Västra Frölunda IF - IS Halmia Ruddalen 1 Konstgräs
2020-06-27 16:00 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Assyriska BK - Eslövs BK Ruddalen 1 Konstgräs
Juli
2020-07-04 13:00 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Västra Frölunda IF - KSF Prespa Birlik Ruddalen 1 Konstgräs
2020-07-11 16:00 Ettan Södra 2020 Utsiktens BK - Oskarshamns AIK Ruddalen 1 Konstgräs
Augusti
2020-08-01 13:00 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Assyriska BK - Vinbergs IF Ruddalen 1 Konstgräs
2020-08-08 13:30 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Assyriska BK - IF Limhamn Bunkeflo Ruddalen 1 Konstgräs
2020-08-15 13:00 Ettan Södra 2020 Utsiktens BK - FC Trollhättan Ruddalen 1 Konstgräs
2020-08-15 16:00 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Västra Frölunda IF - Onsala BK Ruddalen 1 Konstgräs
2020-08-22 13:00 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Assyriska BK - Västra Frölunda IF Ruddalen 1 Konstgräs
2020-08-29 12:00 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Västra Frölunda IF - Varbergs GIF FK Ruddalen 1 Konstgräs
2020-08-29 15:00 Ettan Södra 2020 Utsiktens BK - Assyriska Turabdin IK Ruddalen 1 Konstgräs
September
2020-09-05 13:00 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Assyriska BK - Ängelholms FF Ruddalen 1 Konstgräs
2020-09-12 12:00 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Västra Frölunda IF - FC Rosengård 1917 Ruddalen 1 Konstgräs
2020-09-12 15:00 Ettan Södra 2020 Utsiktens BK - IFK Värnamo Ruddalen 1 Konstgräs
2020-09-18 19:00 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Assyriska BK - Varbergs GIF FK Ruddalen 1 Konstgräs
2020-09-19 12:00 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Västra Frölunda IF - Vinbergs IF Ruddalen 1 Konstgräs
2020-09-19 15:00 Ettan Södra 2020 Utsiktens BK - Lunds BK Ruddalen 1 Konstgräs
Oktober
2020-10-03 15:00 Ettan Södra 2020 Utsiktens BK - FC Linköping City Ruddalen 1 Konstgräs
2020-10-10 13:00 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Västra Frölunda IF - IF Limhamn Bunkeflo Ruddalen 1 Konstgräs
2020-10-10 16:00 Div 2 Västra Götaland, herr 2020 Assyriska BK - FC Rosengård 1917 Ruddalen 1 Konstgräs
2020-10-17 15:00 Ettan Södra 2020 Utsiktens BK - Skövde AIK Ruddalen 1 Konstgräs
2020-10-31 15:00 Ettan Södra 2020 Utsiktens BK - Landskrona BoIS Ruddalen 1 Konstgräs