Råby IP 3 (konstgräs) (plan 3)

Anläggning
Råby IP
Adress
72472 Västerås
Zon
Västerås Centralt
Kommun
Västerås
Telefon
021-302183 
Plantyp
11 mot 11 
Underlag
Konstgräs 
Belysning
Okänd
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps

Råby IP 3 (konstgräs)

72472 Västerås
59.60292, 16.49531
 
Delplaner
Plannr Plantyp Underlag Belysning
31 7 mot 7 Konstgräs Okänd
32 7 mot 7 Konstgräs Okänd
Kommande matcher på hela anläggningen
Datum Tävling Match Plan
Röd text
= Ändrad matchtid
Februari
2020-02-01 12:00 Träningsmatcher 3 domare IK Franke U19 - Västerås IK U19 Råby IP 3 (konstgräs)
2020-02-08 11:30 Ligacupen P17 B4 Västerås SK FK (P17) - BK Forward (P17) Råby IP 3 (konstgräs)
2020-02-16 12:00 Träningsmatcher 3 domare IK Franke U19 - Skiljebo SK U19 Råby IP 3 (konstgräs)
2020-02-22 11:30 Ligacupen P17 B4 Västerås SK FK (P17) - Degerfors IF (P17) Råby IP 3 (konstgräs)
2020-02-22 14:00 Ligacupen P16 A2 Västerås SK FK (P16) - Djurgårdens IF (P16) Råby IP 3 (konstgräs)
2020-02-23 14:00 Träningsmatcher 3 domare IK Franke - Kungsör BK Råby IP 3 (konstgräs)
Mars
2020-03-07 12:00 Träningsmatcher 3 domare IK Franke - Sala FF Herr Råby IP 3 (konstgräs)
2020-03-10 11:00 Träningsmatcher 3 domare Bosnisk SK - Västerås IK Herrar Råby IP 3 (konstgräs)
2020-03-10 18:15 Träningsmatcher 3 domare IK Franke - Gideonsbergs IF Råby IP 3 (konstgräs)
2020-03-15 18:00 Träningsmatcher 3 domare Bosnisk SK - Tortuna SK A-lag Råby IP 3 (konstgräs)
2020-03-21 11:00 Träningsmatcher 3 domare Bosnisk SK - Irsta IF Råby IP 3 (konstgräs)
2020-03-22 12:00 Träningsmatcher 3 domare IK Franke U19 - Håbo FF U19 Råby IP 3 (konstgräs)
April
2020-04-05 14:00 Träningsmatcher 3 domare Västerås IK Herrar - Kvicksunds SK Herr Råby IP 3 (konstgräs)
2020-04-18 13:00 Div 3 Norra Svealand, herr 2020 IK Franke - Sala FF Råby IP 3 (konstgräs)
2020-04-19 15:00 Division 5 Herrar IFK Ekberga - IK Oden Råby IP 3 (konstgräs)
2020-04-25 15:00 Division 4 Herrar FC Västerås IF - Sörstafors-Kolbäck FK Råby IP 3 (konstgräs)
2020-04-26 15:00 Division 6 Herrar IF Zmajevi - Himmeta IF Råby IP 1
Maj
2020-05-02 13:00 Div 3 Norra Svealand, herr 2020 IK Franke - FC Järfälla Råby IP 3 (konstgräs)
2020-05-03 15:00 Division 5 Herrar IFK Ekberga - Surahammar FK Råby IP 3 (konstgräs)
2020-05-05 19:00 Division 6 Herrar IF Zmajevi - Skinnskattebergs SK Råby IP 1
2020-05-06 19:00 Division 4 Herrar FC Västerås IF - Tortuna SK Råby IP 3 (konstgräs)
2020-05-14 19:00 Division 5 Herrar IFK Ekberga - Västerfärnebo AIK Råby IP 3 (konstgräs)
2020-05-16 13:00 Div 3 Norra Svealand, herr 2020 IK Franke - Syrianska IF Kerburan Råby IP 3 (konstgräs)
2020-05-19 19:00 Division 6 Herrar IF Zmajevi - Grällsta IF Råby IP 1
2020-05-20 19:00 Division 4 Herrar FC Västerås IF - Västerås IK Råby IP 3 (konstgräs)
2020-05-23 13:00 Div 3 Norra Svealand, herr 2020 IK Franke - Uppsala-Kurd FK Råby IP 3 (konstgräs)
2020-05-26 19:00 Division 6 Herrar IF Zmajevi - Babylon FK Råby IP 1
2020-05-28 19:00 Division 5 Herrar IFK Ekberga - Norbergs AIF Råby IP 3 (konstgräs)
Juni
2020-06-03 19:00 Division 4 Herrar FC Västerås IF - IFK Västerås FK Råby IP 3 (konstgräs)
2020-06-06 13:00 Div 3 Norra Svealand, herr 2020 IK Franke - Gideonsbergs IF Råby IP 3 (konstgräs)
2020-06-09 19:00 Division 6 Herrar IF Zmajevi - Riddarhytte SK Råby IP 1
2020-06-17 19:00 Division 4 Herrar FC Västerås IF - Västerås AFG Råby IP 3 (konstgräs)
2020-06-18 19:00 Division 5 Herrar IFK Ekberga - Kolsva IF Råby IP 3 (konstgräs)
2020-06-22 13:00 Div 3 Norra Svealand, herr 2020 IK Franke - BKV Norrtälje Råby IP 3 (konstgräs)
2020-06-22 19:00 Division 6 Herrar IF Zmajevi - Hökåsen BK Råby IP 1
Augusti
2020-08-01 13:00 Div 3 Norra Svealand, herr 2020 IK Franke - Vallentuna BK Råby IP 3 (konstgräs)
2020-08-07 19:00 Division 6 Herrar IF Zmajevi - Wahlsta SK Råby IP 1
2020-08-08 13:00 Div 3 Norra Svealand, herr 2020 IK Franke - FC Arlanda Råby IP 3 (konstgräs)
2020-08-08 15:00 Division 4 Herrar FC Västerås IF - Västerås BK 30 Råby IP 3 (konstgräs)
2020-08-13 19:00 Division 5 Herrar IFK Ekberga - Skultuna IS Råby IP 3 (konstgräs)
2020-08-15 15:00 Division 4 Herrar FC Västerås IF - Ransta IK Råby IP 3 (konstgräs)
2020-08-16 15:00 Division 6 Herrar IF Zmajevi - Ramnäs IF Råby IP 1
2020-08-20 19:00 Division 5 Herrar IFK Ekberga - Tillberga IK Fotboll Råby IP 3 (konstgräs)
2020-08-22 13:00 Div 3 Norra Svealand, herr 2020 IK Franke - IFK Uppsala Råby IP 3 (konstgräs)
2020-08-25 19:00 Division 6 Herrar IF Zmajevi - Dingtuna GIF Råby IP 1
2020-08-26 19:00 Division 4 Herrar FC Västerås IF - Irsta IF Råby IP 3 (konstgräs)
September
2020-09-03 19:00 Division 5 Herrar IFK Ekberga - Valskogs IK Råby IP 3 (konstgräs)
2020-09-05 15:00 Division 4 Herrar FC Västerås IF - Köping FF Råby IP 3 (konstgräs)
2020-09-12 13:00 Div 3 Norra Svealand, herr 2020 IK Franke - Spånga IS FK Råby IP 3 (konstgräs)
2020-09-13 15:00 Division 5 Herrar IFK Ekberga - Bosnisk SK Råby IP 3 (konstgräs)
2020-09-13 15:00 Division 6 Herrar IF Zmajevi - Orresta IF Råby IP 1
2020-09-19 15:00 Division 4 Herrar FC Västerås IF - Munktorps BK Råby IP 3 (konstgräs)
2020-09-20 15:00 Division 5 Herrar IFK Ekberga - Hallstahammars SK FK Råby IP 3 (konstgräs)
2020-09-26 13:00 Div 3 Norra Svealand, herr 2020 IK Franke - Sundbybergs IK Råby IP 3 (konstgräs)
2020-09-27 15:00 Division 6 Herrar IF Zmajevi - Värhulta AIS Råby IP 1
Oktober
2020-10-03 15:00 Division 4 Herrar FC Västerås IF - Norrby SK Råby IP 3 (konstgräs)
2020-10-04 15:00 Division 5 Herrar IFK Ekberga - Forsby FF Råby IP 3 (konstgräs)