Matcher idag - Västerbottens Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2017-05-28
Tid Match Resultat Anläggning
Div 1 Norra, herrar
16:00 Umeå FC - Nyköpings BIS Umeå Energi Arena SOL
Div 2 Norrland, herrar
12:30 Täfteå IK - Valbo FF Täfteborg
14:00 Morön BK - IFK Timrå Skogsvallen IP
Div 3 Norra Norrland, herrar
13:00 IFK Umeå - Notvikens IK Vildmannavallen IP
16:00 Gimonäs Umeå IF - Sandviks IK Ålidhem Arena 1
Div 1 Norrland, damer
12:30 Team TG FF - Notvikens IK Umeå Energi Arena SOL
14:00 Mariehem SK - IFK Östersund MSK Arena
U17 Div.1 Norra Norrland
11:30 Sandåkernkamraternas IF - Sunderby SK Grubbevallen
13:00 Umeå FC Akademi - Mariehem SK Nolia 1
14:00 Skellefteå FF - IFK Luleå Electrolux Home Arena
17:00 Morön BK - Alviks IK Skogsvallen IP
Svenska Spel F19 Norra
16:00 Umeå IK FF - Västerås BK 30 Nolia 1
Div 4 södra herrar
14:00 Sörmjöle IK - Sörfors IF Nordahlsvallen
19:00 FC Mary's Home - IFK Umeå 2 MSK Arena
Div 5 norra herrar
14:00 Malå IF - Drängsmarks IF Tjamstavallen
15:00 Flarkens IK - IFK Ålund Bergvallen IP
18:00 Ostvik IK - Hjoggböle IF Sjöberga IP
Div 5 södra herrar
14:00 Gunnarns IK - Hörnsjö IF Gunnarns IP
14:00 Åsele IK - FBIK/Sävar/Täfteå 2 Lappvallens IP
15:30 Obbola IK - Sandåkernkamraternas IF Storsjö Arena
16:15 Tegs SK Fotboll - IFK Rundvik Röbäcks IP
18:00 Vännäs AIK - Ersboda SK Vännäs IP
Div 2 Norra Norrland Syd Damer
13:00 Gimonäs Umeå IF - Kramfors Alliansen Ålidhem Arena 1
14:00 Remsle UIF FF - Flurkmarks IK Remslevallen
Div 3 damer norra
13:30 Clemensnäs IF Dam 2 - Rönnskär Railcare IF Guldvallen IP
17:00 Bureå IF - Myckle IK 2 Tallbacka IP
17:00 IFK Åkullsjön - Betsele IF Stantorsvallen
Div 3 damer södra
13:00 Spölands Vännäs IF - Sandviks IK Vännäs IP
17:00 Hörnsjö IF 2 - Ersmark IK Nordahlsvallen
19:00 IFK Umeå - Mariehem SK 2 Vildmannavallen IP
Division 1 Herrjunior
14:15 Tegs SK Fotboll 1 - Lycksele IF P17-19 Nolia 2
15:30 Gimonäs Umeå IF - Rönnskär Railcare IF Ålidhem Arena
Division 2 Herrjunior norra
13:00 Vilhelmina IK - Bureå IF Tjärnvallen IP
14:00 Lycksele IF P15-17 - Norsjö IF/Fromheden IF Uppskj. Tannens IP
Division 2 Herrjunior södra
13:00 Sandviks IK P00 - Hörnefors IF P15-17 Storsjö Arena
14:00 Vindelns IF Röd - Gimonäs Umeå IF FC Vindeln
19:00 Robertsfors IK P01/02 - IFK Umeå Stantorsvallen
Division 1 Damjunior
Bjurholm/Hörnsjö/Nordmaling - Sandåkerns SK F02 Bjurevi IP
18:45 Sandåkerns SK/Umedalens IF - Gimonäs Umeå IF Umedalens IP
Division 2 Damjunior norra
14:00 Burträsk FF 02/03 - Fromhedens IF Burträsk IP
Division 2 Damjunior södra
15:00 Sörfors IF - Mariehem SK F15 Älvdungen IP
18:30 Sävar/Täfteå IK - Spöland Vännäs IF Utv Skogsvallen
Pojkar Div 3 Norra
12:00 Sunnanå SK P03 - Myckle IK P04 6 - 0 Sörvalla IP
14:00 Bureå IF P03 - Bergsbyns SK P0203 Tallbacka IP
Pojkar Div 4 Norra
12:30 Bureå IF P04 - Malå IF 1 Tallbacka IP
14:00 Sunnanå SK P04 - Burträsk IK/Mjövallens BK Sörvalla IP
16:00 KAIF/BODÅ - Malå IF 1 Norrvalla IP
18:30 Skellefteå FF /Morön - Rönnskär Railcare IF P04 Electrolux Home Arena
Pojkar Div 5 Norra grp 1
12:00 Myckle IK P05 Svart - Skellefteå FF P05 2 Norrvalla IP
16:00 Lycksele IF 05 - Burträsk IK Tannens IP
17:00 Sunnanå SK P05 Blå - Stämningsgården IK P05 Vit Sörvalla IP
Pojkar Div 5 Norra grp 2
12:00 Myckle IK P05 Gul - Clemensnäs IF P05 Norrvalla IP
17:45 Rönnskär Railcare IF P0506 - Morön BK Moröbacke P05 Guldvallen IP
18:00 Skellefteå FF P05 - Sunnanå SK P05 Vit Bollhallen, Norrvalla
Pojkar Div 6 Norra grp 1
09:30 Stämningsgården IK P06 Vit - Drängsmark/Ostvik IF P06 Norrvalla IP
17:30 Bergsbyns SK P 0506 - Byske IF P 10 Tältet Morön
Pojkar Div 6 Norra grp 2
14:30 Morön BK P06 M - Stämningsgården IK P06 Blå Tältet Morön
Pojkar Div 7 Norra
Norsjö IF - Clemensnäs IF P 07 Norsjö Arena
10:30 Myckle IK Svart - LUAIK P-07 Björkvalla
16:00 Morön BK 07 - Skellefteå FF P 06/07 Tältet Morön
19:00 Kågedalens AIF - Sunnanå SK P07 Tältet Morön
Pojkar Div 8 Norra grp 1
08:30 Bureå IF P 0708 - Bygdsiljums SK/BIK Tallbacka IP
11:30 Morön BK MB 08 - Sunnanå SK Blå Bollhallen, Norrvalla
16:45 Sunnanå SK Vit - SK Storm 1 Bollhallen, Norrvalla
18:00 Clemensnäs IF P 08 - Stämningsgården IK P08 Blå Nyborg Skolplan
Pojkar Div 8 Norra grp 2 S-drag
10:00 Rönnskär Railcare IF P 0708 - Burträsk IK/BSK Guldvallen IP
11:00 Burträsk IK/BSK - Skellefteå FF P08 Guldvallen IP
12:00 Skellefteå FF P08 - Rönnskär Railcare IF P 0708 Guldvallen IP
Pojkar Div 9 Norra grp 1
Skellefteå FF P09 - Bureå IF P09 Norrvalla IP
10:00 Ostvik/Drängsmark IK 09 - Bergsbyns SK P09 Sjöberga IP
10:15 Morön BK 09 - Medle SK Bollhallen, Norrvalla
11:00 Byske IF P 08 - Sunnanå SK P09 Blå Gullringsplan
14:00 Clemensnäs IF P 09 - Skellefteå FF P 10 Nyborg Skolplan
15:30 Sunnanå SK P09 Vit - KAIF P 09 Norrvalla IP
Mixed Div 9 Norra
IFK Bjurfors - Bygdsiljums SK Bjurfors IP
Pojkar Div 10 Norra grp 1
08:30 Bureå IF P-10 - Skellefteå FF P10 Tallbacka IP
Pojkar Div 10 Norra grp 2 S-drag
13:00 IFK Anderstorp mix - Myckle IK P 10 Anderstorps IP
14:00 Medle SK - Burträsk IK Anderstorps IP
15:00 Burträsk IK - Myckle IK P 10 Anderstorps IP
16:00 IFK Anderstorp mix - Medle SK Anderstorps IP
Flickor Div 3 Norra
11:00 Morön BK Morön F03 - Bergsbyns SK F03 1 - 3 Skogsvallen IP
Flickor Div 4 Norra
Myckle IK f-04 - Kågedalens AIF F04/05
10:30 Sunnanå SK F04 - Clemensnäs IF F 04 Sörvalla A
15:45 Rönnskär Railcare IF F 03-04 - Sunnanå SK F05 Guldvallen IP
19:15 Morön BK F 04 - Burträsk FF 04 Skogsvallen IP
Flickor Div 5 Norra grp 1
11:00 Bureå IF F 05 - Mjövallens BK/BFF Tallbacka IP
11:30 Morön BK MB - Morön BK F 05 Vit Skogsvallen IP
Flickor Div 5 Norra grp 2
Myckle IK F 05 - Sunnanå SK
10:00 Morön BK F 05 Grön - Burträsk FF 05 Tältet Morön
13:00 Morön BK MB F 05 Grön - Kågedalens AIF 05 Skogsvallen IP
Flickor Div 6 Norra
09:30 KAIF 06 - Morön BK F06 M Skogsvallen IP
14:00 Byske IF F 11 - Rönnskär Railcare IF F 0506 Gullringsplan
14:00 Skellefteå FF F 0607 - Sunnanå SK F06 Norrvalla IP
16:00 Burträsk FF 06 - Fromhedens IF Burträsk IP
Flickor Div 7 Norra
14:00 Fromhedens IF - Ostvik/Drängsmark IK F 0607 Fromheden IP
18:00 Byske IF F 10 - Morön BK F07 Grön Gullringsplan
19:00 Kågedalens AIF F07 - Sunnanå SK F07 Sörvalla IP
Flickor Div 8 grp 1
12:45 Morön BK MB 08 Grön - Morön BK 08 Bollhallen, Norrvalla
12:45 Myckle IK F08 - Stämningsgården IK F08 Blå Bollhallen, Norrvalla
15:00 Bergsbyns SK F0708 - Bureå IF F-08,09 Bergsvallen IP
15:30 Stämningsgården IK F08 Vit - Fromhedens IF 1 Bollhallen, Norrvalla
Flickor Div 8 grp 2
09:00 Sunnanå SK F08 Lag 2 - KAIF F08 Bollhallen, Norrvalla
11:30 Morön BK MB 08 Vit - Sunnanå SK F08 Lag 1 Bollhallen, Norrvalla
13:00 Rönnskär Railcare IF F08 - Clemensnäs IF F 08 Nyborg IP
Flickor Div 9 Norra grp 1
10:00 Morön BK 09 - Morön BK 09 MB Bollhallen, Norrvalla
15:00 Clemensnäs IF F 09 - Byske IF F 8 Nyborg Skolplan
15:00 Myckle IK 1 - Burträsk FF 09 Björkvalla
16:45 Stämningsgården IK F09 - Bergsbyns SK F09 Baseboll-Sportfältet 5-manna
Flickor Div 9 Norra grp 2 S-drag
16:00 Sunnanå SK F 09 - KAIF F09 Sörvalla IP
17:00 KAIF F09 - Drängsmark/Ostvik IF F0809 Sörvalla IP
18:00 Drängsmark/Ostvik IF F0809 - Sunnanå SK F 09 Sörvalla IP
Flickor Div 10 Norra
10:30 Innervik SK F 09/10/11 - Bygdsiljums SK Bäckvallen IP
Pojkar Div 3 Södra grp 1
13:00 Dorotea IF - Sandåkerns SK P03 Björnvallen IP
16:30 Sävar IK P-03 - Ersmarks IK Skogsvallen
16:30 Umedalens IF P02/03 - Tegs SK Fotboll 03 svart Umedalens IP
18:15 Gimonäs Umeå IF vit - Röbäcks IF Blå Ålidhem Arena
Pojkar Div 3 Södra grp 2
10:45 Gimonäs Umeå IF P04 - Spöland Vännäs IF P-02/03 2 - 1 Ålidhem Arena
Pojkar Div 4 Södra grp 1
12:00 Hörnefors IF P04 - IFK Umeå 1 Nordahlsvallen
16:30 Vindelns IF Blå - Umedalens IF 1 FC Vindeln
18:00 Sörfors IF - Ersmarks IK P04 Älvdungen IP
Pojkar Div 4 Södra grp 2
15:00 Dorotea IF - Sandåkerns SK P04 Björnvallen IP
18:30 Tegs SK Fotboll 04 - Sävar IK P04 Tegs IP
Pojkar Div 4 Södra grp 3
15:00 Umedalens IF 2 - Röbäcks IF Umedalens IP
18:00 Sandviks IK P04 - Spöland Vännäs IF P-04/05 Storsjö Arena
Pojkar Div 5 Södra grp 1
10:15 IFK Umeå P-05 2 - Ersmarks IK P05svart Vildmannavallen IP
12:15 Umedalens IF P05 Svart - IFK Umeå P-05 1 Umedalens IP
13:45 Sandåkerns SK P05 Röd - Tegs SK Fotboll P05 Vinröd Grubbevallen
18:30 Täfteå IK P 04/05 - Gimonäs Umeå IF United Täfteborg
19:00 HTF P05 - Gimonäs Umeå IF Tomtebo Hissjö IP
Pojkar Div 5 Södra grp 2
10:45 Mariehem SK (P05) Vit - Sandviks IK P05 Lag 2 MSK Arena
15:00 Gimonäs Umeå IF Carlshöjd - Gimonäs Umeå IF In/To Dragons Sjöfrun IP
15:15 Tegs SK Fotboll P05 Svart - Sörfors IF P05 Tegs IP
19:00 Vindelns IF Svart - Umedalens IF P05 Gul FC Vindeln
Pojkar Div 6 Södra grp 1
08:55 IFK Umeå 2 - Röbäcks IF P06 Blå Vildmannavallen IP
11:45 Mariehem SK (P06) Grön - Umedalens IF P06 Svart MSK Arena
14:00 Röbäcks IF P06 Röd - Umedalens IF P06 Gul Röbäcks IP
16:15 Mariehem SK (P06) Vit - Tegs SK Fotboll P-06 Öst Svart MSK Arena
Pojkar Div 6 Södra grp 2
10:00 Hörnefors IF P 06 - Täfteå IK P06 /P07 Nordahlsvallen
10:30 IFK Umeå 1 - Dorotea IF Vildmannavallen IP
12:00 Åsele IK 05-06 - Gimonäs Umeå IF Blackhawks Lappvallens IP
12:15 Gimonäs Umeå IF Carlshöjd vit - Sävar IK P-06 Sjöfrun IP
13:30 Umedalens IF P06 Vit - Dorotea IF Umedalens IP
13:45 Tegs SK Fotboll 06 Böleäng - Ersmarks IK P06 Röd Tegs IP
14:30 Ersboda SK P06 - Täfteå IK P06 Ersängskolan
16:45 Gimonäs Umeå IF Eagles - Sandviks IK 06 Gul Sjöfrun IP
17:00 HTF P06 - Robertsfors IK Svart Hissjö IP
Pojkar Div 7 Södra grp 1
09:30 Mariehem SK (P07) Svart - Umedalens IF P07 Svart MSK Arena
09:30 Sandåkerns SK P07 - Ersmarks IK P07 Röd Grubbevallen
12:00 Tegs SK Fotboll 07 Vinröd - Lycksele IF P-07 Tegs IP
14:00 Röbäcks IF P07 Blå - Mariehem SK (P07) Vit Röbäcks IP
17:15 Mariehem SK (P07) Svart - Lycksele IF P-07 MSK Arena
Pojkar Div 7 Södra grp 2
09:00 Sandviks IK P07 Lag 2 - Gimonäs Umeå IF Tomtebo svart Storsjö Arena
10:30 Sandviks IK P07 Lag 1 - Furunäs/Bullmark IK 06/07
11:00 Umedalens IF P07 Gul - Spöland Vännäs IF P-07 Umedalens IP
15:15 Stöcke IF P 06/07 - Gimonäs Umeå IF Carlshöjd Stöckesbua IP
Pojkar Div 8 Södra Trad.
13:30 Sävar IK P-08 Lag 1 - Gimonäs Umeå IF Tomtebo B/C silver Skogsvallen
Pojkar Div 9 Södra S-drag B
Dorotea IF - Mariehem SK (P09 vit) 2 MSK Arena
Furunäs/Bullmark IK 08/09 - HTF P09 1 Sävar IP
HTF P09 1 - Sävar IK 09 röd Sävar IP
HTF P09 2 - Furunäs/Bullmark IK 08/09 Sävar IP
Mariehem SK (P09 vit) 1 - Sandåkerns SK P09 Vit MSK Arena
Mariehem SK (P09 vit) 2 - Sandåkerns SK P09 Röd MSK Arena
Sandåkerns SK P09 Röd - Mariehem SK (P09 vit) 1 MSK Arena
Sandåkerns SK P09 Vit - Dorotea IF MSK Arena
Sävar IK 09 röd - Sävar IK 09 vit Sävar IP
Sävar IK 09 vit - HTF P09 2 Sävar IP
12:00 Ersmarks IK P09 - Gimonäs Umeå IF Tomtebo AC svart Ersmarks IP
12:00 Gimonäs Umeå IF Sofiehem - Gimonäs Umeå IF Tomtebo AC vit Ersmarks IP
13:00 Gimonäs Umeå IF Tomtebo AC vit - Ersmarks IK P09 Ersmarks IP
13:00 IFK Umeå P-09 - Gimonäs Umeå IF Sofiehem Ersmarks IP
14:00 Gimonäs Umeå IF Tomtebo AC svart - IFK Umeå P-09 Ersmarks IP
Pojkar Div 9 Södra Trad.
Gimonäs Umeå IF Carlshöjd - Täfteå IK -09 Röd Sjöfrun IP
Täfteå IK -09 Vit - Täfteå IK -09 Röd Inst. Täfteborg
09:00 Spöland Vännäs IF P-09 - Tegs SK Fotboll P-09 Öst Vännäs IP
Pojkar Div 9 Södra S-drag A
Ersboda SK P09 - Gimonäs Umeå IF Tomtebo White Eagles Sjöfrun IP
Ersmarks IK P08 - Röbäcks IF P09 Sjöfrun IP
Gimonäs Umeå IF Tomtebo Black Eagles - Ersboda SK P09
Gimonäs Umeå IF Tomtebo White Eagles - Ersmarks IK P08 Sjöfrun IP
Lycksele IF 09 - Tegs SK Fotboll 09BVinrö Forsmyrans IP
Sandviks IK P09 1 - Sandviks IK P09 2 Forsmyrans IP
Sandviks IK P09 2 - Tegs SK Fotboll 09BSvart Forsmyrans IP
Tegs SK Fotboll 09BSvart - Lycksele IF 09 Forsmyrans IP
Tegs SK Fotboll 09BVinrö - Sandviks IK P09 1 Forsmyrans IP
Umedalens IF P09 Gul - Mariehem SK (P09) Grön Nordahlsvallen
Umedalens IF P09 Svart - Stöcke IF P08/09 Nordahlsvallen
10:15 Röbäcks IF P09 - Gimonäs Umeå IF Tomtebo Black Eagles Sjöfrun IP
Flickor Div 3 Södra grp 1
11:00 Betsele IF 03/04 - Umedalens IF F04 Tannens IP
14:00 Robertsfors IK 02/03/04 - Sandåkerns SK F03 Stantorsvallen 1
Flickor Div 3 Södra grp 2
12:30 Umeå Södra F-03 - Sik/Oik F-03 Nolia 2
18:45 Röbäcks IF F-03/04 - Gimonäs Umeå IF I/T vit Röbäcks IP
Flickor Div 4 Södra grp 1
12:00 Vindelns IF Röd - Gimonäs Umeå IF Tomtebo FC Vindeln
Flickor Div 4 Södra grp 2
08:45 Gimonäs Umeå IF CS - Umeå Södra FF F04 1 Ålidhem Arena
10:30 Ersmarks IK F04 - Mariehem SK (F04/05) Nolia 2
15:00 Täfteå IK F04 - Åsele IK F. 02-04 Täfteborg
Flickor Div 4 Södra grp 3
11:00 Ersboda SK F03/04/05 - Robertsfors IK F-05 2 - 0 Nolia
19:00 Hörnefors IF F 03/05 - Röbäcks IF F-05 Nordahlsvallen
Flickor Div 5 Södra grp 1
16:00 Betsele IF 05 - Sandåkerns SK F05 Tannbergshallen
Flickor Div 5 Södra grp 2
10:30 Obbola IK f05/06 - Spöland Vännäs IF F-04/05 Storsjö Arena
16:00 IFK Umeå F-05 - Umeå Södra FF F-05 Gul Vildmannavallen IP
16:30 Mariehem SK (F04/05) - Umedalens IF F05 MSK Arena
18:15 Gimonäs Umeå IF Ca/To - Täfteå IK F06 Sjöfrun IP
Flickor Div 6 Södra grp 1
12:15 Umedalens IF F06 - Betsele IF 06 Umedalens IP
12:30 Umeå Södra FF F-06 Gul - Gimonäs Umeå IF Tomtebo Tegs IP
13:00 HTF F05/06 Svart/Svart - Umeå Södra FF F-06 Blå Hissjö IP
13:30 Sandåkerns SK F06 Röd - Gimonäs Umeå IF Ca Tigers Grubbevallen
15:30 Ersmarks IK F06 - Nordmalings BK Ersmarks IP
Flickor Div 6 Södra grp 2
12:00 Robertsfors IK F-06 - Spöland Vännäs IF F-06 Stantorsvallen
15:30 IFK Umeå F-06 - Sandåkerns SK F06 Vit Vildmannavallen IP
17:00 Sävar IK F-06 - Gimonäs Umeå IF ISÅ Sävar IP
Flickor Div 7 Södra
Robertsfors IK 1 - Röbäcks IF F07 Röd Tunnan
09:30 Sandåkerns SK F07 - Sandviks IK F06/07 Grubbevallen
10:15 Hörnefors IF 06/07 - Röbäcks IF F07 Blå Nordahlsvallen
10:15 Spöland Vännäs IF F-07 - Stöcke IF F06/07 Vännäs IP
12:45 Ersboda SK F07/08 - Gimonäs Umeå IF Sof/Ca Ersängskolan
13:45 Gimonäs Umeå IF To/It - HTF F07 Sjöfrun IP
14:30 Umeå Södra FF F-07 Gul - Sörfors IF f07 Tegs IP
18:00 Täfteå IK F07 (08) - Umedalens IF F07 Täfteborg
13-årscupen Pojkar Södra
IFK Umeå 1 - Spöland Vännäs IF P-04/05 Grönytorna IP
13:30 Umedalens IF 1 - Täfteå IK P 04/05 Umedalens IP