Matcher idag - Stockholms Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2019-11-17
Tid Match Resultat Anläggning
Ligacupen P16:3
17:30 Djurgårdens IF (P16) - IFK Haninge (P16) Stadshagens IP 1
Ligacupen P16:4
14:00 Hammarby IF (P16) - IK Brage (P16) 9 - 0 Hammarby IP 1
Ligacupen P16:6
12:00 IF Brommapojkarna (P16) - IFK Lidingö FK (P16) 5 - 1 Grimsta IP 1
14:00 Vasalunds IF (P16) - IK Sirius FK (P16) 3 - 4 Skytteholms IP 1
Svenska Futsalligan 2019/20
17:30 Djurgårdens IF FF - Hammarby IF FF Futsal 4 - 4 Eriksdalshallen
Futsal div. 1 Östra Götaland, herrar
20:30 Söder Futsalklubb - Ektorp FK Vintervikshallen
Futsal div. 1 Norra Svealand, herrar
20:00 FC Brandbergen - Latorps IF Brandbergshallen
RFL Dam Södra Svealand 2019/20
13:00 Falcao Futsal Club Stockholm - Sköllersta IF Botkyrkahallen 1
20:00 Hammarby IF FF - Boo FF Eriksdalshallen
RFL Dam Norra Svealand 2019/20
17:30 Älta IF - Stockholm United FF 5 - 8 Myrsjö Sporthall 1
Futsal Herrar div 2
20:00 Musculosos FF - Täby FK Storängshallen
20:00 Wollmars FF - Järnvägens FC Farstahallen 3
21:00 FoC Farsta FF 1 - Hanvikens SK 1 Farstahallen 3
Futsal Herrar div 3 A
17:00 IFK Viksjö - Kälvesta IOFF FK Kallhälls Sporthall
19:00 Bro IK - Ekerö IK Uppskj. Bro Sporthall
Futsal Herrar div 3 B
16:00 Arameisk-Syrianska IF Futsal - Skogås-Trångsunds FF 1 7 - 0 Botkyrkahallen 1
20:00 Saltsjöbadens IF - Sickla IF Fisksätra Sporthall
21:00 Sörskogens IF 1 - Ingarö IF Herr Storängshallen
Futsal Damer div 2
19:00 Älta IF - Lindhagen FF 1 Myrsjö Sporthall 1
20:00 Rågsveds IF - Stuvsta IF 1 Farstahallen 4
Futsal Damer div 3
18:00 Sätra SK - Skogås-Trångsunds FF 1 - 0 Farstahallen 1
Futsal Pojkar 16-1 (födda 03)
19:00 Rågsveds IF - Värtans IK 1 Farstahallen 3
Futsal Flickor 16-1 (födda 03)
17:00 Rågsveds IF - Skogås-Trångsunds FF 1 - 5 Farstahallen 1
Futsal Flickor 16-2 (födda 03)
14:00 Hammarby IF FF 1 - Mälarhöjdens IK Fotboll 1 WO (3 - 0) Farstahallen 1
16:00 Bele Barkarby FF 1 - Nacka Juniors FF Kallhälls Sporthall
Futsal Flickor 14-1 (födda 05)
11:00 Stuvsta IF 1 - Nacka Juniors FF 3 - 1 Stuvstahallen
Futsal Flickor 12-2 (födda 07)
13:00 Stureby SK 1 - Rönninge Salem Fotboll 1 Gubbängshallen
17:00 Vendelsö IK 1 - Hammarby IF FF 1 Söderbymalmshallen
18:00 Nacka Juniors FF - Stuvsta IF 1 Fisksätra Sporthall
Futsal Pojkar 14-1 (födda 05)
09:00 Årsta FF - Hässelby SK FF 1 6 - 3 Västertorpshallen
10:00 Stuvsta IF 1 - Reymersholms IK 1 0 - 3 Stuvstahallen
11:00 Värtans IK 1 - Skogås-Trångsunds FF Lila 9 - 2 Hjorthagshallen
Futsal Pojkar 14-2 (födda 05)
16:00 IFK Österåker FK Futsal - Djurgårdens IF FF 1 18 - 1 Hackstahallen
18:00 Sörskogens IF 1 - Nacka Juniors FF Vårbyhallen
19:00 Tullinge Triangel Pojkar FK 1 - Rågsveds IF Botkyrkahallen 2
Futsal Flickor 10-2 (födda 09)
18:00 Erikslunds KF Grön - Örby IS F09 Skarpängshallen A
19:00 Nacka Juniors FF - Hammarby IF FF 1 Fisksätra Sporthall
Futsal Pojkar 12-1 (födda 07)
10:00 Djurgårdens IF FF 1 - Norrtulls SK 1 Hjorthagshallen
10:00 Årsta FF - Sickla IF Gubbängshallen
14:00 FC Järfälla - Täby United FC Röd Kallhälls Sporthall
Futsal Pojkar 12-2 (födda 07)
12:00 Stureby SK 1 - AIF Kista Gubbängshallen
14:00 Bällsta FF 1 - IFK Aspudden-Tellus 1 Tellushallen
14:00 Hammarby IF FF 1 - Spånga IS FK 1 Gubbängshallen
Futsal Pojkar 12-3 (födda 07)
17:15 Saltsjö-Boo IF 1 - Älvsjö AIK FF 1 Farstahallen (lilla)
19:00 Tyresö FF - IFK Stockholm FK Slottshallen
20:00 FC Boo 1 - Nacka Juniors FF Myrsjö Sporthall 1
Futsal Pojkar 10-1 (födda 09)
19:00 Grödinge SK Grön - Årsta FF Storvretens Sporthall
Futsal Pojkar 10-2 (födda 09)
09:00 Djurgårdens IF FF 1 - Sörskogens IF 1 Hjorthagshallen
09:00 Örby IS P09 - Nacka Juniors FF Gubbängshallen
11:00 Älvsjö AIK FF 1 - Spårvägens FF Gubbängshallen
13:00 Vallentuna Futsal Club 1 - Hammarby IF FF 1 Tellushallen
16:00 Saltsjöbadens IF 1 - Rågsveds IF Gul Fisksätra Sporthall
Futsal Flickor 11-2 (födda 08)
16:00 Hammarby IF FF 1 - Örby IS F08 Gubbängshallen
17:00 Älvsjö AIK FF 1 - Nacka Juniors FF Gubbängshallen
Futsal Flickor 13-1 (födda 06)
09:00 Stuvsta IF 1 - Falcao Futsal Club Stockholm 1 0 - 3 Stuvstahallen
Futsal Flickor 15-1 (födda 04)
15:00 Vallentuna BK DF 1 - IF Brommapojkarna 2 5 - 1 Tellushallen
Futsal Flickor 15-2 (födda 04)
15:00 Nacka Juniors FF 1 - Skogås-Trångsunds FF 14 - 1 Fisksätra Sporthall
20:00 Hanvikens SK 1 - Saltsjöbadens IF Slottshallen
Futsal Pojkar 11-1 (födda 08)
13:00 Athletic FC Järfälla 1 - FC Järfälla Kallhälls Sporthall
Futsal Pojkar 11-2 (födda 08)
17:00 Sörskogens IF 1 - Reymersholms IK 1 Vårbyhallen
19:00 Norrtulls SK 1 - Saltsjöbadens IF Farstahallen 4
Futsal Pojkar 11-3 (födda 08)
08:00 Stuvsta IF 1 - IFK Aspudden-Tellus 1 Stuvstahallen
18:00 Stureby SK 1 - Enskede IK P08svart Gubbängshallen
19:00 Hammarby IF FF 1 - Rågsveds IF Grön Gubbängshallen
Futsal Pojkar 13-1 (födda 06)
15:00 FC Järfälla - Rågsveds IF Kallhälls Sporthall
15:00 Huddinge IF 1 - Norrtulls SK 1 Vårbyhallen
18:00 Täby United FC - Stuvsta IF 1 Skarpängshallen B
Futsal Pojkar 13-3 (födda 06)
10:30 Rönninge Salem Fotboll 1 - Sörskogens IF 1 Säby Sporthall
Futsal Pojkar 15-1 (födda 04)
16:00 Mälarhöjdens IK Fotboll 1 - Boo FF 3 0 - 4 Farstahallen 1
Futsal Pojkar 15-2 (födda 04)
09:00 Djurgårdens IF FF 1 - Hammarby IF FF 1 3 - 3 Farstahallen 1
15:00 Åkersberga FC 1 - Tullinge Triangel Pojkar FK 1 3 - 3 Hackstahallen
19:00 Täby United FC Svart - Vallentuna BK 1 Skarpängshallen B
20:00 Stuvsta IF 1 - Nacka Juniors FF Stuvstahallen