Matcher idag - Smålands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2020-09-25
Tid Match Resultat Anläggning
P19 Allsvenskan Södra 2020
17:30 Kalmar FF - Mjällby AIF Gasten IP
Div 4 NV Herr
19:00 IF Hallby FK - Kulltorps GoIF Skandiamäklarna IP
19:00 Jönköpings BK - Ekhagens IF Junebäckens IP - konstgräs
Div 4 NÖ Herr
19:00 Vimmerby IF - Gullringens GOIF Arena Ceosvallen
Div 4 SÖ Herr
19:30 Färjestadens GOIF - Tingsryd United FC Tallhöjdens IP
Div 4 SV Herr
19:00 IF rejban - Slätthögs BOIF Norremark 1
Div 5 Södra
19:00 Emmaboda IS - Sandsbro AIK Emmaboda IP
Junior P18 Herr Västra
18:00 IFK Grimslöv - Värnamo Södra FF Tallevi, konstgräs
Junior P18 Herr Östra
19:00 Nybro IF - Hossmo BK Victoriavallen
Div 4 Kalmar/Öland Dam
19:00 Lindsdals IF B (9-m) - Högsby IK (9-m) Lindsdals IP
F16 Dam Norra
19:00 Tranås FF/Torpa AIS - Husqvarna FF (9-m) Bredstorps IP - Konstgräs
P04 V
19:00 Habo IF 9-m - Tranås FF Slättens IP
P05 Nv1
17:00 Vrigstads komb - Aneby/Bälaryd Tallåsen
18:00 Bankeryds SK - Mullsjö IF Furuvik
P05 S2
17:45 Tingsryd United FC - Emmaboda komb. Tingsryds IP
18:30 Gransholms IF - Ljungby IF 2 Granvallen 1
P05 Sv
18:30 Värnamo Södra FF - Smålandsstenars GOIF 2 9-m Ljusseveka
P06 Nv2
17:30 Gripenbergs BK - IF Hallby FK 7-m Smévallen
P06 M
18:15 Torpa AIS 7-m - Myresjö IF Torpavallen
P06 Nö
18:30 IFK Oskarshamn - Högsby IK Arena Oskarshamn
P06 Sö
18:00 Kalmar FF - Södermöre komb. 7-m Gasten IP
P07 N2
17:30 Ekenässjöns IF - Sävsjö FF 2 Idrottsplatsen Ekenässjön
17:30 Hvetlanda GIF 2 - IF Eksjö Fotboll IP Vetlanda
19:00 Myresjö IF - Holsby SK Myrvalla
P07 Sö1
17:15 Lindsdals IF 1 - IFK Berga Lindsdals IP
P07 Sö2
18:00 Kalmar Södra IF 2 - IFK Borgholm S:a utmarken
P07 S2
17:00 Sandsbro AIK 2 - Tolgs IF/Åby/Tjureda IF Sandavi
18:00 Alvesta GIF 1 - Moheda IF Virdavallen
P07 V
17:00 Skillingaryds IS - IFK Värnamo 2 OW (0 - 3) Movalla
P08 Nv gul
17:00 Mariebo IK gul - Tenhults IF svart Mariebovallen
18:00 Aneby/Bälaryd blå - IF Eksjö Fotboll blå Furulid IP
P09 Nv gul
18:00 Ekhagens IF svart - Hovslätts IK Ekhagsvallen
P09 Sö vit
17:30 Lindsdals IF vit - Hossmo BK vit Lindsdals IP
P09 S röd
17:30 Älmhults IF röd - Vislanda IF Älmevallen
P10 Sö vit
18:00 Södermöre komb. - Läckeby/Rockneby Biskopsskogen 7-manna
F05 N2
18:30 Waggeryds IK - Landsbro IF FK komb. Vaggeryds IP
F05 S
19:00 Hovshaga AIF 9-m - Sandsbro AIK Hagavallen, konstgräs
F06 S
17:45 Hultsjö IF Atom - Växjö BK Hofgårdsvallen
19:00 Ljungby IF 1 - Växjö DFF 1 Lagavallen
F07 Nv1
17:30 Nässjö FF 1 - Ekhagens IF Skogsvallen
F07 S1
18:30 Ljungby IF - Tingsryd United FC Lagavallen