Tabell och resultat - DR Div 2 Sydvästra, höst

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-08-25 11:00 Janstorps AIF (9m) - Hammenhögs IF/Gärsnäs AIS (9m) 4 - 2 Kämpavallen A-plan
2019-08-18 14:00 Hittarps IK 2 - Hardeberga BK/Harlösa IF/GOF IF (9m) 8 - 2 Laröds IP plan 2 konstgräs
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D FP P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
FP
= Fair play-poäng,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Hittarps IK 2 1 1 0 0 8-2 6 0 3 1 1 0 0 8-2 6 3 0 0 0 0 0-0 0 0
Janstorps AIF (9m) 1 1 0 0 4-2 2 0 3 1 1 0 0 4-2 2 3 0 0 0 0 0-0 0 0
FC Staffanstorp 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0 0-0 0 0
Furulunds IK (9m) 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0 0-0 0 0
Lunds SK (9m) 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0 0-0 0 0
Uppåkra IF (9m) 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0 0-0 0 0
Hammenhögs IF/ Gärsnäs AIS (9m) 1 0 0 1 2-4 -2 0 0 0 0 0 0 0-0 0 0 1 0 0 1 2-4 -2 0
Hardeberga BK/ Harlösa IF/ GOF IF (9m) 1 0 0 1 2-8 -6 0 0 0 0 0 0 0-0 0 0 1 0 0 1 2-8 -6 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-08-26 19:00 FC Staffanstorp - Uppåkra IF (9m) Staffansvallen A-plan
2019-08-28 19:00 Furulunds IK (9m) - FC Staffanstorp Ljungvalla IP A-plan
2019-09-02 19:00 Hardeberga BK/Harlösa IF/GOF IF (9m) - Janstorps AIF (9m) Flyinge IP A-plan 9-manna
2019-09-02 19:00 Hammenhögs IF/Gärsnäs AIS (9m) - Lunds SK (9m) Hamondavallen A-plan
2019-09-03 19:30 Uppåkra IF (9m) - Hittarps IK 2 Uppåkravallen, konstgräs 1
2019-09-08 10:00 Janstorps AIF (9m) - Hittarps IK 2
2019-09-08 12:00 Uppåkra IF (9m) - Furulunds IK (9m) Uppåkravallen, konstgräs 1
2019-09-09 19:00 FC Staffanstorp - Hammenhögs IF/Gärsnäs AIS (9m) Staffansvallen A-plan
2019-09-10 19:00 Lunds SK (9m) - Hardeberga BK/Harlösa IF/GOF IF (9m) Smörlyckans IP Plan 6, Konstgräs
2019-09-15 11:00 Hittarps IK 2 - Lunds SK (9m) Laröds IP plan 3 konstgräs
2019-09-15 13:00 Janstorps AIF (9m) - Uppåkra IF (9m) Kämpavallen A-plan
2019-09-16 18:30 Hammenhögs IF/Gärsnäs AIS (9m) - Furulunds IK (9m) Hamondavallen A-plan