Spelprogram - DM F15 omgång 1

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alvesta GOIF Henrik Flood 0706045678 Grön, Grön, Grön
Aneby/Bälaryd Erik Gustafsson 0734194226 Svart/Svart/Svart
Bankeryds SK Jakob Ingvarsson 0723117580 Gul, Svart, Gul
Emmaboda komb. Niclas Zakrisson 0702784320 Gul/Svart, Svart, Gul
Forsheda IF Mattias Johansson 037046479 0736419882 Blå/vit, Blå, Blå
Gislaveds IS Urban Sand +46702512512 röd, röd, röd
Gnosjö IF Jessica Nyqvist 0732220389 Gul, Svart, Svart
Hestra SSK/Grimsås IF Bo Jinnesjö 0723993022 Blå, Svart, Blå
Hossmo BK Malin Lindahl 0702257871 Vit, Röd, Röd
Hovshaga/Sandsbro Linda Ahl 0730525130 Blå, Blå, Blå
Hultsfreds FK Per Tuvesson 049514390 0761154216 Vit/grön, Grön, grön
Husqvarna FF Torbjörn Pettersson 0767244077 Blå, Blå, Blå
IF Eksjö Fotboll Kenneth Revelj 0761381586 Vinröd, Blå, Blå
IF Hallby FK Anders Elfström 0706337309 Blå/vit, Blå, Blå
IFK Kalmar Henrik Gustafsson Lind 0705166167 Blå, Blå, Blå
IFK Värnamo Jennie Torstensson 0705523220 Vit, Blå, Blå
Ljungby IF Marie Karlsson 037213433 0736346483 Blå, Blå, Blå
Madesjö IF Mikael Sten 0708507538 Röd, röd, Röd
Mariebo IK Karin Sjöstedt 0735931870 Gul, Svart, Svart
Mönsterås GOIF Tony Alvinsson 0703393438 Röd vit, Röd, Röd
Nässjö FF Ronnie Åkesson 0707100822 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Rosenfors IK Niklas Hägg 0763143486 Grön, Grön, Grön
Skillingaryds IS Björn Andersson 0720886732 VITherr,ungdom,SVARTDam), Svart, Svart
Smålandsstenars GoIF Anders Collryd 0706456719 Svart/vit, Svart, Vit/svart
Tenhult/Taberg Rickard Isaksson 0761198261 Svart/vit randig, Svart, Vita
Tingsryd United FC Henrik Nilsson 0706659097 svart/grön, svart, svart
Tranås FF Thomas Sparv 0703333517 Svart/Röd, Svart, Röd
VDIF/IIK/NBK Ewa Torstensson 0706529097 Grön, Vit, Grön
Vetlanda FF/Bäckseda/HvGIF Jonas Cantby 038313453 0702293349 Grön, Vit, Grön
Växjö BK Carl-Johan Harrysson 047012891 0709197005 Gul/svart, Svart, Svart
Växjö DFF Krister Olin 0708241036 Svart, Svart, Svart
Älmhults IF Göran Bengtsson Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-04-24 18:30 145802001 Tranås FF - Mariebo IK 2 - 1 Bredstorps IP - Konstgräs
2019-04-25 18:30 145802006 Rosenfors IK - Hultsfreds FK 0 - 5
2019-04-26 18:00 145802008 Madesjö IF - IFK Kalmar 0 - 9 Madesjövallen
2019-04-27 12:00 145802003 Vetlanda FF/Bäckseda/HvGIF - Nässjö FF 0 - 4 Heds Arena, Vetlanda
2019-04-28 12:00 145802010 Hovshaga/Sandsbro - Älmhults IF 1 - 3 Hagavallen, konstgräs
2019-04-28 13:30 145802012 Växjö DFF - Alvesta GOIF WO (3 - 0) Fagrabäck
2019-05-01 145802007 Mönsterås GOIF - Hossmo BK OW (0 - 3)
2019-05-01 12:30 145802015 Ljungby IF - Skillingaryds IS 7 - 2 Lagavallen
2019-05-01 15:00 145802016 Smålandsstenars GoIF - Hestra SSK/Grimsås IF 5 - 0
2019-05-01 16:00 145802005 Tenhult/Taberg - IF Hallby FK 3 - 2 Kabevallen
2019-05-01 17:00 145802002 Aneby/Bälaryd - Bankeryds SK 0 - 12 Furulid IP
2019-05-01 17:00 145802004 Husqvarna FF - IF Eksjö Fotboll 1 - 3 Sotarevallen
2019-05-01 17:00 145802009 Emmaboda komb. - Växjö BK 3 - 1 Simhallsplanen
2019-05-01 17:00 145802011 VDIF/IIK/NBK - Tingsryd United FC 0 - 1 Dänningevallen
2019-05-01 17:00 145802013 Gnosjö IF - Forsheda IF 0 - 10 Töllshov
2019-05-01 18:00 145802014 Gislaveds IS - IFK Värnamo 1 - 5