Kontaktuppgifter och tävlingar 2019 - Älta IF

Föreningsnummer
04636
Adress
Mia Moisander
Box 25
13821 ÄLTA
Telefon
08-773 06 02 
Fax
08-773 06 03
E-post
kansliet@altaif.se 
Hemsida
www.altaif.se
Ordförande
Anette Hammarbäck 
Kassör
Thomas Larsson 
Ungdomsansvarig
Älta IF Kansli 
Utbildningsansvarig
Älta IF Kansli 
Förbund
Stockholms Fotbollförbund
Färger
Gul, svart, gul (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
vit, vit, vit (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta ditt distriktsfotbollförbund eller ändra i FOGIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2019
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
RFL Dam Södra Svealand Mia Moisander 087730602 0706568326
Herrar 4 Södra Mattias Hedman 086697011 0704005292
Junior 19 Flickor Jonas Österman 087717016 0705267798
Reserv Div 4 Södra Mattias Hedman 086697011 0704005292
Reserv Div 6-7 C Jan Anders Jonas Persson
J DM Pojkar 2019 Christer Löfgren 0707196121
J DM Flickor 2019 Axel Wittsell 087734029 0700364519
Victoria Cup 2018/2019 (Älta IF (2)) Robert Nilsson 0736844710 0725590111
P18/19- 2B (Älta IF 1) Christer Löfgren 0707196121
P18-kval till U19 (Älta IF 1) Christer Löfgren 0707196121
P16- 2C (Älta IF 1) Christof Borgström 0738006644
P16- 3C (Älta IF 2) Christof Borgström 0738006644
P15- 1C (Älta IF 1) Viktoria Lundqvist 0703417736
P15- 3D (Älta IF 2) Viktoria Lundqvist 0703417736
P15- 4C (Älta IF 3) Viktoria Lundqvist 0703417736
P14- 2E (Älta IF 1) Elisabeth Sundborg Werneman 0733972486
P14- 3D (Älta IF 2) Elisabeth Sundborg Werneman 0733972486
P13- 2E (Älta IF 1) Madeleine Drosback Martin 0737472040
P13- 3H (Älta IF 2) Madeleine Drosback Martin 0737472040
P13- 3I (Älta IF 3) Madeleine Drosback Martin 0737472040
P12-21 (Älta IF röd) Torgrim Lian
P12-22 (Älta IF gul) Torgrim Lian
P12-23 (Älta IF blå) Torgrim Lian
P12-24 (Älta IF vit) Ulrica Öberg
P11- 9 (Älta IF 2) Mattias Erlandsson
P11-23 (Älta IF 5) Mattias Erlandsson
P11-25 (Älta IF 4) Mattias Erlandsson
P11-36 (Älta IF 1) Mattias Erlandsson
P10- 6 (Älta IF grön) Christopher Almroth
P10- 7 (Älta IF vit) Christopher Almroth
P10-22 (Älta IF röd) Christopher Almroth
P10-23 (Älta IF svart) Christopher Almroth
P10-37 (Älta IF gul) Christopher Almroth
P 9-25 (Älta IF 6) Neslihan Ohlsson
P 9-26 (Älta IF 1) Neslihan Ohlsson
P 9-27 (Älta IF 7) Neslihan Ohlsson
P 9-28 (Älta IF 2) Neslihan Ohlsson
P 9-30 (Älta IF 5) Neslihan Ohlsson
P 9-32 (Älta IF 3) Neslihan Ohlsson
P 9-33 (Älta IF 4) Neslihan Ohlsson
P 8-23 (Älta IF 5) Lotta Lundbäck
P 8-24 (Älta IF 1) Lotta Lundbäck
P 8-25 (Älta IF 2) Lotta Lundbäck
P 8-26 (Älta IF 4) Lotta Lundbäck
P 8-29 (Älta IF 3) Lotta Lundbäck
P 8-30 (Älta IF 6) Lotta Lundbäck
F16/19- 1B (Älta IF 1) Jonas Österman 087717016 0705267798
F15- 2C (Älta IF 1) Klas Näslund 0725787187
F15- 2D (Älta IF 2) Klas Näslund 0725787187
F14- 2C (Älta IF 1) Karin Walgeborg 0722436945
F14- 3C (Älta IF 3) Karin Walgeborg 0722436945
F12- 9 (Älta IF vit) Linda Thorn 0733983023
F12-10 (Älta IF svart) Jonas Fredrik Lundqvist
F12-14 (Älta IF gul) Marcus Nilsson 0708865507
F11- 2 (Älta IF vit) Fredrik Westblom
F11- 6 (Älta IF svart) Fredrik Westblom
F11-13 (Älta IF gul) Fredrik Westblom
F10- 7 (Älta IF svart) Carl Olebro
F10- 8 (Älta IF gul) Carl Olebro
F 9- 8 (Älta IF röd) Henrik Otterbeck
F 9- 9 (Älta IF svart) Henrik Otterbeck
F 9-10 (Älta IF gul) Henrik Otterbeck
F 9-11 (Älta IF blå) Henrik Otterbeck
F 9-13 (Älta IF vit) Henrik Otterbeck
F 8- 9 (Älta IF svart) Anna Kessling
F 8-10 (Älta IF gul) Anna Kessling
Division 2 Damer Östra Svealand  Robert Nilsson 0736844710 0725590111