Kontaktuppgifter och tävlingar 2019 - Gimonäs Umeå IF

Föreningsnummer
37170
Adress
IKSU Sport
Box 7092
907 03 UMEÅ
Telefon
090-17 08 77 
090-690 48 55
Mobil
070-3975839
E-post
per.beijar@gimonasuif.se; mathias.malmin@gimonasuif.se 
Hemsida
http://www.gimonasuif.se
Kassör
Thomas Boström 
Kanslist
Per Beijar 
Domaransvarig
Kent Lundgren 
Ungdomsansvarig
Hans Hedberg 
Förbund
Västerbottens Fotbollförbund
Färger
Svart, Svart, Svart (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Vit, Svart, Svart (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta ditt distriktsfotbollförbund eller ändra i FOGIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2019
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
Div 3 Norra Norrland, herrar Mikael Tideman 0702679020
P17 Div.1 - Region 6 (Norr) Ole Isak Mienna 0703145856
SM F17 Norra Norrland Mirjam Bergknut 0730661007
Division 1 Herrjunior Mikael Zakrisson 0727015304
Div 2 Herrjunior södra (Gimonäs Umeå IF P04) Ali Hussein 0762099059
Div 2 Damjunior södra grp 1 (Gimonäs Umeå IF F16) Mirjam Bergknut 0730661007
Div 2 Damjunior södra grp 2 (Gimonäs Umeå IF F15) Fuad Musa 0706884041
DM Herrar grp 5 (Gimonäs UIF) Mikael Tideman 0702679020
Intersport Cup Pojkar (Gimonäs Umeå IF P14 Tomtebo United) Karin Ahlman Toyama 0738117799
Intersport Cup Flickor (Gimonäs Umeå IF ) Jessika Wide 0768035761
Futsal Pojkar 14 Södra (Gimonäs Umeå IF P05) Karin Ahlman Toyama 0738117799
Futsal Pojkar 13 Södra (Gimonäs Umeå IF P08 Sofiehem/Ålidhem) Emma Brändström 0702203923
Futsal Pojkar 13 Södra (Gimonäs Umeå IF P06 Carlshöjd) Mats Näslund
Futsal Pojkar 13 Södra (Gimonäs Umeå IF P06 Blackhawks) Eva Röste Moe 0703332169
Futsal Pojkar 11 Södra (Gimonäs Umeå IF P08 Carlshöjd) Thomas Hallberg 0703747797 0703747797
Futsal Pojkar 11 Södra (Gimonäs Umeå IF P08 B/C) Patrik Sandström 0706698786
Futsal Pojkar 9 Södra (Gimonäs Umeå IF P10 Tomtebo) Jukka Linna 0736564361
Futsal Pojkar 9 Södra (Gimonäs Umeå IF P10 CSÅ) Erik Janze
Futsal Flickor 15 södra (Gimonäs Umeå IF Tomtebo) Fuad Musa 0706884041
Futsal Flickor 15 södra (Gimonäs Umeå IF F04 CS) Jennie Sténs 0702228115
Futsal Flickor 14 Södra (Gimonäs Umeå IF F05) Jessika Wide 0768035761
Futsal Flickor 12 Södra (Gimonäs Umeå IF F07 Tomtebo) Karin Ahlman Toyama 0738117799
Futsal Flickor 12 Södra (Gimonäs Umeå IF F07 CS) Erik Janze
Futsal Flickor 11 Södra (Gimonäs Umeå IF F09 Tomtebo) Göran Caspersson 0705161336 0705161336
Futsal Flickor 11 Södra (Gimonäs Umeå IF F09 CS) Karl Leidner 0730456783
Futsal Flickor 11 Södra (Gimonäs Umeå IF F08 CSI) Lina Gullbrand 0708507399
Pojkar Div 3 Södra grp 1 (Gimonäs Umeå IF P14 Tomtebo United) Karin Ahlman Toyama 0738117799
Pojkar Div 3 Södra grp 2 (Gimonäs Umeå IF P14 DC) Magnus Börlin
Pojkar Div 4 Södra grp 2 (Gimonäs Umeå IF P13 Carlshöjd) Andreas Petersson
Pojkar Div 4 Södra grp 3 (Gimonäs Umeå IF P13 Eagles) Christer Karlström 0703430858
Pojkar Div 4 Södra grp 3 (Gimonäs Umeå IF P13 Blackhawks) Eva Röste Moe 0703332169
Pojkar Div 5 Södra grp 1 (Gimonäs Umeå IF P12 Tomtebo svart) Johanna Forsberg 0702854140
Pojkar Div 5 Södra grp 1 (Gimonäs Umeå IF P12 CSÅ svart) David Lapveteläinen 0703411379
Pojkar Div 5 Södra grp 2 (Gimonäs Umeå IF P12 TT) Gabriella Hed Vall 0702987268
Pojkar Div 5 Södra grp 2 (Gimonäs Umeå IF P12 Tomtebo vit) Henrik Nyberg 0706742332
Pojkar Div 5 Södra grp 2 (Gimonäs Umeå IF P12 CSÅ vit) David Lapveteläinen 0703411379
Pojkar Div 6 Södra grp 1 (Gimonäs Umeå IF P11 Tomtebo B/C svart) Patrik Sandström 0706698786
Pojkar Div 6 Södra grp 1 (Gimonäs Umeå IF P11 SÅ vit) Emma Brändström 0702203923
Pojkar Div 6 Södra grp 1 (Gimonäs Umeå IF P11 SÅ svart) Emma Brändström 0702203923
Pojkar Div 6 Södra grp 2 (Gimonäs Umeå IF P11 Tomtebo B/C vit) Patrik Sandström 0706698786
Pojkar Div 6 Södra grp 2 (Gimonäs Umeå IF P11 Tomtebo A/D) Nina Ohlson 0702377937
Pojkar Div 6 Södra grp 2 (Gimonäs Umeå IF P11 Carlshöjd) Thomas Hallberg 0703747797 0703747797
Pojkar Div 7 Södra grp 1 (Gimonäs Umeå IF P10 Tomtebogård vit) Jens Daniel Ålstig 0706317428
Pojkar Div 7 Södra grp 1 (Gimonäs Umeå IF P10 Tomtebogård svart) Jens Daniel Ålstig 0706317428
Pojkar Div 7 Södra grp 1 (Gimonäs Umeå IF P10 CS) Lisa Klaminder 0702341868
Pojkar Div 7 Södra grp 2 (Gimonäs Umeå IF P10 Sjöfru) David Rydberg 0706400777
Pojkar Div 8 Södra grp 1 (Gimonäs Umeå IF P9 CSÅ) Pia Brinkfeldt 0735624375
Pojkar Div 8 Södra S-drag A (Gimonäs Umeå IF P9 Sjöfru) Pontus Quick +705091466
Pojkar Div 8 Södra S-drag A (Gimonäs Umeå IF P9 CSÅ vit) Pia Brinkfeldt 0735624375
Pojkar Div 8 Södra S-drag A (Gimonäs Umeå IF P9 CSÅ svart) Pia Brinkfeldt 0735624375
Pojkar Div 8 Södra S-drag B (Gimonäs Umeå IF P9 Tomtebogård) Jukka Linna 0736564361
Pojkar Div 9 Södra S-drag A (Gimonäs Umeå IF P8 Carlshöjd) Göran Carlsson
Pojkar Div 9 Södra S-drag B (Gimonäs Umeå IF P8 Tomtebogård vit) Fredric Genberg 0730922482
Pojkar Div 9 Södra S-drag B (Gimonäs Umeå IF P8 Tomtebogård svart) Fredric Genberg 0730922482
Pojkar Div 9 Södra S-drag B (Gimonäs Umeå IF P8 SÅ) Elisabeth Eriksson 0733261207
Pojkar Div 9 Södra S-drag C (Gimonäs Umeå IF P8 SI vit) Håkan Grahn
Pojkar Div 9 Södra S-drag C (Gimonäs Umeå IF P8 SI svart) Håkan Grahn
Flickor Div 3 Södra grp 1 (Gimonäs Umeå IF F14 Diamanterna) Jessika Wide 0768035761
Flickor Div 3 Södra grp 2 (Gimonäs Umeå IF F14 CT) Ylva Jonsson 0722025978
Flickor Div 4 Södra grp 1 (Gimonäs Umeå IF F13 svart) Ulla Jeanette Ljungberg 0705897181
Flickor Div 4 Södra grp 2 (Gimonäs Umeå IF F13 vit) Ulla Jeanette Ljungberg 0705897181
Flickor Div 5 Södra grp 2 (Gimonäs Umeå IF F12 Tomtebo) Karin Ahlman Toyama 0738117799
Flickor Div 5 Södra grp 2 (Gimonäs Umeå IF F12 CS) Håkan Lundgren 0768331803
Flickor Div 5 Södra grp 2 (Gimonäs Umeå IF F11 CSI svart) Lina Gullbrand 0708507399
Flickor Div 6 Södra grp 1 (Gimonäs Umeå IF F11 CSI vit) Lina Gullbrand 0708507399
Flickor Div 6 Södra grp 2 (Gimonäs Umeå IF F11 Tomtebo) Linda Åström 0706265608
Flickor Div 7 Södra grp 1 (Gimonäs Umeå IF F10 Tomtebo) Johanna Forsberg 0702854140
Flickor Div 7 Södra grp 1 (Gimonäs Umeå IF F10 CS) Karl Leidner 0730456783
Flickor Div 8 Södra S-drag A (Gimonäs Umeå IF F9 Tomtebo C/D) Marie Wiberg 0702165535
Flickor Div 8 Södra S-drag A (Gimonäs Umeå IF F9 CSÅ vit) Lina Gullbrand 0708507399
Flickor Div 8 Södra S-drag B (Gimonäs Umeå IF F9 Tomtebo A/B) Britta Löfvenberg 0701307077
Flickor Div 8 Södra S-drag B (Gimonäs Umeå IF F9 CSÅ svart) Lina Gullbrand 0708507399
Flickor Div 9 Södra S-drag A (Gimonäs Umeå IF F8 CSÅ) Ingela Nordmark
Flickor Div 9 Södra S-drag B (Gimonäs Umeå IF F8 IT vit) Rickard Sjöström 0703094546
Flickor Div 9 Södra S-drag B (Gimonäs Umeå IF F8 IT svart) Rickard Sjöström 0703094546