Kontaktuppgifter och tävlingar 2019 - Danderyds SK FF

Föreningsnummer
01401
Adress
Noragårdsvägen 46
18256 Danderyd
Telefon
0705764605 
0705764605
Mobil
0705764605
E-post
fotboll@danderydssk.se 
Hemsida
https://www.svenskalag.se/dsk-fotboll
Ordförande
Niclas Lindgren 
Sekreterare
Jarmo Spiik 
Per Olsson 
Ungdomsansvarig
Jarmo Spiik 
Pontus Granström 
Utbildningsansvarig
Jarmo Spiik 
Pontus Granström 
Matchledare
Jesper Sandahl 
Förbund
Stockholms Fotbollförbund
Färger
Blå/vit/röd, vit, vit (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
vit, blå, vit (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta ditt distriktsfotbollförbund eller ändra i FOGIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2019
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
Herrar Vet A (Danderyds SK) Max Bachrach
Reserv Div 5 Rune Målström 0704891188
Stockholm Cup 2018/2019 B (Danderyds SK (5)) Rune Målström 0704891188
P18/19- 2A (Danderyds SK FF 1) Anders Ösund 0735241824
P14- 2C (Danderyds SK FF 1) Tomas Ferde 0730279058
P14- 3A (Danderyds SK FF 2) Tomas Ferde 0730279058
P13- 4B (Danderyds SK FF 2) Lars David Halldén
P12- 1 (Danderyds SK FF 3) Torbjörn Jansson +46708331507
P12-14 (Danderyds SK FF 2) Torbjörn Jansson +46708331507
P12-28 (Danderyds SK FF 1) Torbjörn Jansson +46708331507
P11- 5 (Danderyds SK FF 3) Jacob Dorph
P11-14 (Danderyds SK FF 2) Jacob Dorph
P11-31 (Danderyds SK FF 1) Jacob Dorph
P10- 3 (Danderyds SK FF 3) John Axel Karsberg
P10-28 (Danderyds SK FF 1) John Axel Karsberg
P10-29 (Danderyds SK FF 2) John Axel Karsberg
P 9- 5 (Danderyds SK FF 5) Claes Håkansson Giertz
P 9- 6 (Danderyds SK FF 4) Claes Håkansson Giertz
P 9- 7 (Danderyds SK FF 6) Claes Håkansson Giertz
P 9- 8 (Danderyds SK FF 2) Claes Håkansson Giertz
P 9- 9 (Danderyds SK FF 3) Claes Håkansson Giertz
P 9-21 (Danderyds SK FF 1) Claes Håkansson Giertz
P 8- 4 (Danderyds SK FF 2) Christian Uldall Søemod
P 8- 5 (Danderyds SK FF 1) Karl Johan Ramnelius
P 8- 6 (Danderyds SK FF 3) Pontus Scherp
P 8- 7 (Danderyds SK FF 5) Magnus Fjelde
P 8- 8 (Danderyds SK FF 4) Ivar Strömberg
F12- 4 (Danderyds SK FF 1) Anders Sjöberg
F11- 3 (Danderyds SK FF 1) Cecilia Tannerfeldt
F10- 3 (Danderyds SK FF 1) Jesper Sandahl
F 9- 1 (Danderyds SK FF 2) Lars Åberg
F 9- 2 (Danderyds SK FF 1) Lars Åberg
F 8- 2 (Danderyds SK FF 1) Niklas Andersson Sperle