Tränarutbildningskommitté, TUK

Ansvarsområden:

- genomföra ledar- och tränarutbildningar enligt SvFF:s tränarutbildning

- genomföra ledarutbildning för fotbollsskolorna i samarbete med SISU Idrottsutbildarna

- samarbeta med SvFF:s riksinstruktörer

- ansvara för ledarutbildning enligt SvFF:s spelarutbildningsplan

Göran Hallberg

Ordf TUK

Mobil: 070-792 67 77
E-post: goran.hallberg@bredband.net

Ansvarsområde: Planering, ekonomi, utbildning av SUP-instruktörer

Jonathan Sandman

V ordf

Mobil: 070-200 76 49
E-post: jonathan.sandman@fagerberg.se

Ansvarsområde: Rekrytering samt kontakt med utbildare Umeå + inland

Hanne Englund

Mobil: 070-286 61 66
E-post: hanne_englund@hotmail.com

Ansvarsområde: Målvaktstränarutbildning, rekrytering av mv-instruktörer

Tony Boman

Mobil: 070-651 20 60
E-post: tony@dialogtemet.se

Ansvarsområde: Rekrytering samt kontakt med utbildare Skellefteå

Thomas Westerberg

Mobil: 070-724 00 41
E-post: thomas.westerberg@kontigo.se

Ansvarsområde: SUP, Umeå + Inland

Erik Altin

Mobil: 073-829 64 42
E-post: erik@sunnanask.se

Ansvarsområde: SUP, Skellefteå

Peter Timsäter

Mobil: 070-357 33 00
E-post: peter@nordicfilm.se

Ansvarsområde: Målvaktstränarutbildning, rekrytering och utbildning av mv-instruktörer